Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.08.2016 10:19
Doom VR? To jest możliwe
557V

Doom VR? To jest możliwe

Myśleliście o tym, żeby w najnowszego Dooma zagrać z wykorzystaniem PlayStation VR? Okazuje się, że o podobnych rzeczach myślą deweloperzy z id Software.

W trakcie Quakeconu, zaprezentowano Dooma w VR, pojawiły się więc pytania, czy to jednorazowy projekt, czy może ekipa id Software myśli o tym, jak na hełmy wirtualnej rzeczywistości przenieść swoją grę. W rozmowie z serwisem Shacknews, Marty Stratton przyznał, że to coś, co w firmie jest rozgryzane i pod uwagę brane są wszystkie platformy VR.

Nie skupiamy się na jednym sprzęcie. Co prawda korzystaliśmy na pokazach z HTC Vive, ale nie oznacza to, że oddaliśmy się jednej platformie.

Marty poruszył także temat dostosowania Dooma pod VR.

Doom jest bardzo szybką grą, więc gdy gracze spędzają z tytułem więcej czasu szybko zaczynają odczuwać nudności. Z drugiej strony miło patrzeć jak nasza ekipa eksploruje ten pomysł, wydobywając z gry jej esencję i powoli rozwiązując kolejne problemy. Jedną z pokazanych na Quakecon rzeczy jest nowy sposób poruszania się, który ludziom się podoba. To co aktualnie robimy można porównać do publicznych prac działu R&D. Tworzymy coś, testujemy, a potem oddajemy w ręce ludzi na rożnych eventach.

Miejmy nadzieję, że z tego pomysłu coś się zrodzi, bo VR potrzebuje jak najwięcej produkcji lub doświadczeń by przekonać masy do tego gadżetu.

Źródło: http://www.shacknews.com/article/96285/doom-vr-interview-with-marty-stratton--quakecon-2016

Tagi: Bethesda Softworks doom doom vr id Software playstation 4 Playstation VR