Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 21.08.2016 08:00
Japońska Przystań #37 - tygodnik o grach z KKW
754V

Japońska Przystań #37 - tygodnik o grach z KKW

Jeśli komuś zależy na konsolce PS Vita z ładnym motywem, będzie mógł niedługo taką nabyć przy okazji premiery gry World of Final Fantasy (PS Vita). W tym tygodniu przeważnie kontynuacja tematów z poprzedniego: Akiba's Beat (PS4), Fate/Extella: The Umbral Star (PS4) czy Criminal Girls 2: Party Favors (PS Vita). Perełką jest zapowiedź edycji kolekcjonerskiej gry Steins;Gate 0 (PS4) dla Zachodu. Nie zabrakło również nowych materiałów z Persona 5 (PS4). Miłej lektury. 

01. Tworzenie wytrychów, gra wideo oraz film w kinie i inne wydarzenia na nowych filmikach z Persona 5 (PS4)

Ofensywa Atlusa z materiałami dotyczącymi przez tak wielu wyczekiwanego jRPG-a jakim jest Persona 5 (PS4) wciąż w toku. Tym razem na nowych materiałach wideo nauczymy się jak zrobić wytrychy przydatne przy włamaniach oraz obejrzymy zmagania protagonisty z grą wideo - "Star Forneus". Zabierzemy też Futabę na randkę do kina. Pojawił się również Ryusuke w swojej lisiej masce.

Gra w Japonii pojawi się już 15 września br. na konsolach PlayStation 4 i PS3. Do Europy dotrze 14 lutego 2017 roku. Na Starym Kontynencie produkcję ma wydać Deep Silver.

 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/persona-5-making-infiltration-tools-playing-star-forneus-gameplay


02. Jak umiejętnie obmacywać demony w  Demon Gaze II (PS Vita)

Kadokawa Games oraz Experience tydzień temu opublikowali nieco informacji o rozgrywce w ich grze dungeon-crawler jRPG - Demon Gaze II (PS Vita). Tym razem jednak pojawił się specjalny zwiastun pokazujący system modyfikacji demonów oraz randkowanie z nimi.Jeszcze nigdy obmacywanie kobiecych i męskich ciał nie było tak przyjemne. Tytuł w Japonii ma pojawić się 13 października br. na PS Vitę. 

Akcja gry rozgrywa się teraz w państwie-mieście Asteria. Główny bohater - wychowanek sierocińca imieniem Signa zakłada grupę rewolucjonistów, by odnaleźć zaginioną matkę. W jego otoczeniu pojawią się również dwie dziewczyny - Muse i Prim.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/demon-gaze-ii-second-trailer


03. Antologia Narcissu zawita na konsole Sony w przyszłym roku

Podczas imprezy Otakon 2016 Sekai Project zapowiedziało że ich rocznicowa składanka gier visual novel z serii Narcissu, zbiorczo nazwana Narcissu 10th Anniversary Anthology (PS4) trafi na konsole PlayStation 4 i PS Vita. W skład antologii wchodzą 4 gry z podtytułami: Zero, A Little Iris, Himeko’s Epilogue oraz najnowszy - Sumire. Datę światowej premiery wyznaczono na 2017 rok w wersji fizycznej i cyfrowej. Niestety edycje pudełkowe będą w limitowanym nakładzie, a obecność dodatków na Zachodzie jest jak to określił wydawca (Limited Run Games) mało prawdopodobna.

Antologia stanowiąca remake właściwej serii została ufundowana dzięki Kickstarterowi. Oryginalne wersje gier pojawiły się już jakiś czas temu na Steam w języku angielskim. Cykl porusza temat przewlekłej choroby oraz relacji pomiędzy żywymi a zmarłymi. Remake zawierał będzie poprawione obrazki, nowo nagrane głosy oraz całkowicie nowy scenariusz.

źródło newsa: http://gemat(...)ita-2017


04. Nowi bohaterowie i kawałek świata na kolejnej partii obrazków z  Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey (PS4)

Tydzień temu Gust przedstawił następnych bohaterów gry Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey (PS4), czyli Kald Lau, Kirsche Litter, Kai Holthaus, Mea Holthaus, Logy oraz Escha. Dzisiaj przyszła pora zobaczyć ich na oficjalnych OBRAZKACH. Ponadto możemy podejrzeć panoramy trzech miasteczek: Grau=Tal, Flocke oraz Reisenberg. Zaprezentowano także oficjalny kostium dla Firis, który otrzyma po zaliczeniu egzaminu alchemicznego. 

Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey (PS4) to 18 część alchemiczno-jRPGowej sagi. W drogę tym razem wyrusza młoda alchemiczka Firis Mistlud, wraz ze starszą siostrą Liane. Gra trafi do japońskiej sprzedaży 29 września br. na konsole PlayStation 4 i PS Vita.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/atelier-firis-details-kald-kirsche-kai-mea-logy-escha


05. PS Vity z motywami gry World of Final Fantasy (PS Vita) już niedługo trafią na japoński rynek

Sony Interactive Entertainment Japan Asia wraz ze Square Enix zapowiedziało, że wraz z premierą gry World of Final Fantasy (PS Vita) do sprzedaży trafią dwie wersje kolorystyczne konsolki PS Vita z motywem gry. Są to biała Primero oraz czarna Oobito. Każda oczywiście z innym obrazkiem.

Każdy model dostępny będzie w cenie 20980 jen (~792 zł). Dodatkowo zawierał będzie specjalne motywy ekranowe z gry World of Final Fantasy (PS Vita). Premiera japońska 27 października br.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/world-final-fantasy-ps-vita-models-announced-japan


06. Debiutancki zwiastun Idol Death Game TV (PS Vita). Wszystkie chwyty dozwolone

D3 Publisher oraz studio Witchcraft opublikowali właśnie pierwszy zwiastun z ich gry o morderczej rywalizacji idolek - Idol Death Game TV (PS Vita). Prezentuje on kilka bohaterek, niuanse gry oraz kawałek występu. Każdy chwyt dozwolony, nawet bomba przyczepiona do tyłka rywalki. Wszystko prześmiewczo komentuje różowy, trąbonosy stworek.

Tytuł jest mieszanką  gry akcji i przygodówki, rozgrywającej się w opuszczonej, górskiej posiadłości, gdzie młode idolki z całego kraju rywalizują pomiędzy sobą na śmierć i życie. Celem jest utrzymywanie centralnej pozycji po każdym występie i werdykcie jurorów. Przegrane muszą podjąć tzw. grę ze śmiercią. Po każdym werdykcie gracz może wybrać sobie nową idolkę z tych które są jeszcze dostępne i wpływać na przebieg rywalizacji. Fabuła kręci się wokół corocznej imprezy  -  "Dream of Dream"s organizowaną przez topową organizację idolek o nazwie Project 47, skupiającą ponad 200 dziewczyn, podzielonych na siedem grup.

Japońską premierę zaplanowano na 20 października br. na PS Vitę.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/idol-death-game-tv-debut-trailer


07. Zapracowana Mizuki Aihara na własnym zwiastunie z gry Akiba's Beat (PS4)

Studio Acquire publikuje kolejne materiały wideo z bohaterami gry Akiba's Beat (PS4) - jRPG-a akcji, rozgrywającego się na terenie wirtualnej Akihabary. Tym razem dostaliśmy przyjaciółkę z dzieciństwa - studentkę Mizuki Aiharę.

Mizuki ma 20 lat i uczęszcza do koledżu. Zna Asahiego od podstawówki, jednak w porównaniu do jego wolnego ducha ona sama jest poważna i obowiązkowa. Przykłada się do nauki oraz swojej pracy na pół etatu, prowadząc produktywne życie.

Japońska data premiery gry została wyznaczona na 13 października br. w cenach 7200 jen (~275 zł) wersja PlayStation 4 i 6200 jen (~235 zł) wersja PS Vita. Natomiast na rynek amerykański gra trafi gdzieś na przełomie 2016/2017 roku. Zamówienia przedpremierowe zawierać będą: krążek muzyczny z siedmioma piosenkami bohaterów, album oraz zestaw kostiumów. 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/akibas-beat-mizuki-aihara-character-trailer


08. Nowe roboty z SD Gundam G Generation Genesis (PS4) w magazynie Famitsu

Najnowszy numer magazynu Weekly Famitsu przyniósł nam materiał odnośnie gry SD Gundam G Generation Genesis (PS4), zawierający sylwetki nowo ujawnionych Mobile Suits. Są to:

 • Zudah Unit 1
 • Big-Rang
 • Full Armor Gundam
 • Gelgoog High Mobility Type (Johnny Ridden Custom)
 • ZII
 • M.P.T. Hyaku Shiki Kai
 • Full Armor Gundam MK-III
 • Full Armor Hyaku Shiki Kai
 • Hi-v Gundam
 • Nightingale
 • Phenex (Destroy Mode)
 • ReBawoo

​SD Gundam G Generation Genesis (PS4) to kolejny odcinek taktycznego jRPG z wielkimi robotami, z olbrzymiego gundamowego uniwersum. Gra na tamtejszym rynku trafi do sprzedaży 22 listopada br. na PlayStation 4 i PS Vitę (2 kartridże) w cenach odpowiednio - 8200 jen (~330 zł) oraz 7600 (~300 zł). Zamówienia przedpremierowe są dostępne od 13 lipca. Wersja angloazjatycka pojawi się pod koniec obecnego roku.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/sd-gundam-g-generation-genesis-adds-full-armor-gundam-hi-v-gundam-phenex-more


09. Nauczycielka o dziecinnej twarzy w Reco Love, nowa VN dla PS Vity oraz dodatkowa postać dla BlazBlue w magazynie Famitsu

W magazynie Famitsu pojawiła się własnie kilka ciekawych artykułów:

W nadchodzących grach randkowych Reco Love: Blue Ocean (PS Vita) i Reco Love: Gold Beach (PS Vita) pojawi się nowa poboczna bohaterka. Jest nią nauczycielka klasy głównego bohatera - Kokomi Isuzu. Jej dziewczęca twarz i niski wzrost przyniosły jej przydomek "cute loli senpai". Uczy języka angielskiego. Przy okazji okazało się, że gra będzie zawierała w sobie tryb Free Reco Session. Po ukończeniu głównego wątku pozwoli on robić fotki nawet bohaterom pobocznym. Japońska premiera gry 20 października br.

Studio Entergram zapowiedziało wydanie nowej gry visual novel na PS Vitę. Będzie to id: Rebirth Session (PS Vita). Fabuła ma kręcić się wokół sprawy morderstwa na niezamieszkałej wyspie. Premierę zaplanowano na 24 listopada br.

W nadchodzącej bijatyce 2D BlazBlue: Central Fiction (PS4) pojawi się kolejna grywalna postać. Jest nią Mai Natsume walcząca włócznią. Gra pojawi się na konsolach PlayStation 4 i PS3 6 października br. w Japonii, a do Europy trafi pod koniec obecnego roku.

Natomiast w Fate/Extella: The Umbral Star (PS4) pojawi się dwójka nowych grywalnych Sług. Będą to Cu Chulainn (Lancer) oraz Li Shuwen (Assasin). Obaj przynależą do drużyny Neronii. Tytuł jest grą akcji, a Japonii pojawi się 10 listopada br. Do Europy zawita tej zimy.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/entergram-announces-ps-vita-visual-novel-id-rebirth-session

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/reco-session-introduces-baby-faced-sensei-kokomi-isuzu


10. The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II (PS3) trafi do amerykańskich sklepów jeszcze we wrześniu

Pojawiające się doniesienia o wrześniowej premierze The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II (PS3) w USA znalazły właśnie potwierdzenie. XSEED ustalił jej termin na 6 września br. w cenie niecałych 40 dolarów (~160 zł) zarówno na PlayStation 3 oraz PS Vitę. Dla Europy nadal figuruje okienko jesienne, ale niebawem i my winniśmy otrzymać naszą edycję. 

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II (PS3) to kolejna odsłona znanej i cenionej w Japonii serii RPG-ów. Gra kontynuuje opowieść rozpoczętą w poprzedniej części. Zamach stanu się udał, a Imperium Erebońskie pogrążyło się w wojnie domowej. Główny bohater ponownie musi zebrać swoich przyjaciół ze szkoły wojskowej, rozrzuconych po kraju przez zawieruchę dziejową i przywrócić pokój. Pojawią się także nowe, grywalne postacie, m.in siostra protagonisty. Dostaniemy również własny statek powietrzny.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/legend-heroes-trails-cold-steel-ii-launches-september-6-north-america

Tagi: gry z japonii japonia Japońska Przystań jrpg

Przejdź do strony