Daniel Stroński Daniel Stroński 08.08.2016 15:29
GTA V znów na szczycie list sprzedaży po trzech latach od premiery
969V

GTA V znów na szczycie list sprzedaży po trzech latach od premiery

Jak już Rockstar coś wyda, to są to gry, które sprzedawać się będą przez lata. Ich ostatnia odsłona serii GTA z września 2013 roku powróciła na szczyt rankingu sprzedaży w Wielkiej Brytanii, wygryzając długo panujące tam LEGO Star Wars: Przebudzenie Mocy (PS4). Co więcej, Drake też pokonał legoludki!

Po pięciu tygodniach panowania LEGO Star Wars: Przebudzenie Mocy (PS4) na czele list sprzedaży gier, w ubiegłym tygodniu to trzyletnie GTA V sprzedawało się lepiej. No, w ciągu tych trzech lat dostaliśmy remaster gry na konsole obecnej generacji i wersję pecetową, lecz to wciąż rewelacyjny wynik.

Dostępne wyłącznie na jednej platformie gra]Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4)[/gra] wciąż zajmuje podium i podobnie bez większych zmian zostaje także reszta zestawienia. Czy sytuacje zmieni Deus Ex: Rozłam Ludzkości (PS4), które dostaniemy w tym miesiącu?

Według danych GfK Chart-Track, pierwsza dziesiątka ostatniego tygodnia w kwestii sprzedaży pudełkowych gier w Wielkiej Brytanii wygląda następująco:

  1. Grand Theft Auto V (PS4) (3)
  2. Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4) (2)
  3. LEGO Star Wars: Przebudzenie Mocy (PS4) (1)
  4. Overwatch (PS4) (5)
  5. FIFA 16 (PS4) (4)
  6. Rocket League (PS4) (7)
  7. Doom (PS4) (6)
  8. Call of Duty: Black Ops III (PS4) (8)
  9. Ratchet & Clank (PS4) (10)
  10. MINECRAFT: XBOX EDITION (XOne, X360) (9)

(w nawiasie podano pozycje sprzed tygodnia; wyniki obejmują łączną sprzedaż z wszystkich platformy, na których dana gra jest dostępna)

Źródło: http://www.chart-track.co.uk/index.jsp?c=p/software/uk/latest/index_test.jsp&ct=110015

Tagi: charts Grand Theft Auto V gta v playstation 4 produkcja Rockstar wyniki sprzedaży