Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 03.08.2016 14:10
"Odświeżenie generacji jest dobre dla branży" - Electronic Arts
736V

"Odświeżenie generacji jest dobre dla branży" - Electronic Arts

Xbox Scorpio i PlayStation 4 Neo - odświeżenie konsol jest witane przez Electronic Arts z otwartymi ramionami, gdyż firma postrzega je jako możliwość zwiększenia bazy konsumentów.

Sprawę skomentowało Electronic Arts. Posłuchajmy odpowiedzialnego za finanse Blake'a Jorgensena:

Jesteśmy podekscytowani rozrostem branży konsol. Sądzę, że zapowiedzi związane z Xboksem i PlayStation zostały przez branżę odebrane bardzo pozytywnie. Myślę, że wyjście z sytuacji, w której konsole nie są kompatybilne z danym rokiem, pomoże także dotrzeć do tego punktu oprogramowaniu, co jest dużym plusem.

Andrew Wilson, prezes EA, również podzielił się swoimi spostrzeżeniami:

W skali makro jesteśmy podekscytowani zapowiedziami Sony i Microsoftu. Naszą rzeczywistością jest połączony siecią świat, przez którą przepływają gracze, to dla nas bardzo ważne. I to, co widzieliśmy przez ostatnią dekadę, pokazało, że społeczność rośnie i rośnie w świecie, w którym rozwój sprzętu został odłączony od rozwoju oprogramowania. Oznacza to, że niezależnie od posiadanego sprzętu, w ciągu trwającego 7-10 lat cyklu gracze mogli nadal być częścią społeczności.

Jako wydawca jesteśmy na naprawdę silnej pozycji. Tworzyliśmy gry na wszystkie platformy, więc zawsze musieliśmy dostosowywać oprogramowanie do różnych sprzętów, skalując je w górę lub w dół (…) To nie jest nam obce, mamy siłę, aby zbudować w połączonym świecie połączone doświadczenia, aby pozostawić graczy ze sobą połączonych.

Dlatego podsumowując, odświeżenie sprzętu jest dobre dla branży. Jeśli dotrzemy do punktu, gdzie wszystko będzie zależeć od ulepszenia sprzętu, z pewnością cykl życia generacji wydłuży się do niespotykanego dotąd poziomu. My zaś poradzimy sobie ze skalowaniem wymagań naszych gier, aby utrzymać społeczność w całości.

Z dotychczasowych informacji wynika, że PlayStation 4 Neo trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Źródło: http://www.videogamer.com/news/ps4_and_xbox_mid-cycle_refresh_great_for_the_industry_says_ea_2.html

Tagi: andrew wilson ea Electronic Arts playstation 4