Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 02.08.2016 14:49
Ubisoft wierzy, że gry VR przyniosą zyski
411V

Ubisoft wierzy, że gry VR przyniosą zyski

Ubisoft jako większy wydawca stara się być pionierem nowej technologii, jednocześnie jednak firma jest bardzo ostrożna i angażuje na razie swoich największych marek.

Czytając doniesienia na temat wpływie VR na branżę, jasno widać, że implementowanie tej technologii znacząco podnosi koszty produkcji tytułów. Ubisoft nie zamierza jednak z tego powodu rezygnować, wierząc, że tworzone przez firmę tytuły przyniosą zyski. Szerzej opowiedział o tym Alain Corr z Ubisoftu dla serwisu GamesIndustry.biz.

Nawet z Eagle Flight lub Star Trek VR na pokładzie, sądzimy, że ostateczny te gry na siebie zarobią. Era VR dopiero się rozpoczyna... wchodzimy z nią z produktami wysokiej jakości, które są skierowane do wąskiej, pierwszorocznej grupy nabywców. To trochę ogranicza możliwości biznesowe, ale jeśli gry są dobre, to będzie też dobra ich sprzedaż.

Pierwsze gry związane z daną technologią na zawsze pozostaną w świadomości konsumentów wraz z rozwojem technologii i coraz to większą bazą graczy. Sądzimy dlatego, że te gry będą popularne przez 2-3 lata, będąc ciekawą ofertą dla przyszłych nabywców gogli VR.

Corr wyjaśnił także, dlaczego Ubisoft na razie eksperymentuje z małymi grami, zamiast zaangażować swoje wielkie marki.

To mniej ryzykowne, ale też mniej dochodowe. Nawet jeśli gra odniesie sukces, początkowa baza nabywców jest zbyt mała. Nadal jednak uważamy, że to ważne, abyśmy się uczyli i próbowali zrozumieć, co możemy zrobić z tą nową technologią, jakie są ograniczenia VR, co fani lubią, a co nie.

Dlatego inwestujemy, może nie jakieś olbrzymie sumy, ale inwestujemy, budując przy okazji nowe marki i wymyślając nowe elementy rozgrywki, dzięki czemu będziemy gotowi, gdy świat oszaleje na punkcie VR, co wierzymy, że będzie miało miejsce.

Wygląda na to, że Ubisoft gra dość rozsądnie. Pozyskując bezcenną wiedzę i doświadczenie, nie wchodzi na rynek pełną parą, chcąc poczekać aż się rozwinie. Czy jednak VR przetrwa? Zobaczymy.

Źródło: http://gamingbolt.com/ubisoft-claim-that-their-vr-games-will-be-profitable

Tagi: Eagle Flight Playstation VR star trek vr Ubisoft vr