aysnel aysnel 05.07.2016 18:01
Anime Expo 2016 w pigułce
410V

Anime Expo 2016 w pigułce

W Los Angeles zakończyła się właśnie czterodniowa impreza o nazwie Anime Expo 2016, obfitująca w sporo zapowiedzi gier na rynek amerykański. Dominowały wprawdzie tytuły otome/visual novel, lecz znalazło się jednak parę perełek wartych uwagi. 

Zacznijmy od wyczekiwanego przez wielu posiadaczy sprzętu Sony połączenia thrillera i przygodówki -  999: Nine Persons, Nine Hours, Nine Doors, obecnego jak do tej pory tylko na Nintendo DS. Spike Chunsoft zapowiedziało, że gra opuści konsolkę Nintendo i pojawi się też na innych platformach. Nie wymieniono jeszcze jakich, ale twórca gry Kotaro Uchikoshi sygnalizował już wcześniej PS Vitę i PC. Tytuł otrzyma dodatkowo japoński dubbing.


Aksys Games również zaszalało i zaprezentowało w trakcie imprezy trzy duże tytuły, które pojawią się na dyskach i kartach pamięci zachodnich konsol. O bijatyce 2D - BlazBlue: Central Fiction (PS4) było już mówione, ale  tym razem wydawca zaprezentował, aż 45 minutowy zwiastun przedstawiający rozgrywkę, który może obejrzeć poniżej. Jak wiadomo gra pojawi się w Europie pod koniec obecnego roku, na PlayStation 4 i PS3.

Ważnym ruchem jest zamiar wydania przenośnego jRPG-a akcji od Falcomu  - Tokyo Xanadu (PS Vita). Falcom niechętnie godzi się, by jego gry opuszczały Japonię, więc ta produkcja pojawi się na ryku amerykańskim dopiero w pierwszej połowie 2017 roku. Platformami docelowymi są PS Vita (także wersja pudełkowa) i PC. Niestety nie ma planów przeniesienia na zachód rozszerzonej wersji z PlayStation 4. Amerykańskie studio na swoim terenie wyda także Mato Kurenai Yuugekitai: Tokyo Twilight Ghosthunters (PS3)  - poprawioną i rozszerzoną wersję gry z PS3 i Vity, gdzie bawiliśmy się w łowców duchów, a którą recenzowaliśmy ponad rok temu. Gra pojawi się tym razem również na PlayStation 4 oraz wyłącznie cyfrowo także na PS Vicie i PC. Oficjalnej daty premiery w USA brak.

Ponadto Aksys Games zlokalizuje na zachodzie 4 gry z gatunku otome. Będą to: Bad Apple Wars (PS Vita), Collar X Malice, Period Cube: Torikago no Amadeus oraz Hakuouki: Sweet School Life. Wszystkie pojawią się na PS Vicie, gdzieś w 2017 roku


NIS America natomiast postanowiło pochwalić się produkcjami z uniwersum Touhou Project i zaprezentowało zwiastuny z dwóch gier: Touhou Genso Wanderer oraz Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet (PS4). Pierwsza to roguelike-jRPG z Reimu Hakurei w roli głównej, przeznaczona dla PlayStation 4 i PS Vity z datą premiery w 2017 roku. Dostępne będą również wersje pudełkowe. Druga to typowa gra shoot'em up, gdzie dochodzi jeszcze unikanie kulek i pojedynki jeden na jeden. Premierę w Europie wyznaczono na 19 września br. wyłącznie na PlayStation 4, zarówno w pudełku, jak i cyfrowo.

 


Sekai Project również zrobiło miłą niespodziankę zamiarem wydania na zachodzie popularnej gry visual novel - World End Economica (PS4). Fabuła rozpoczyna się 16 lat po tym jak ludzie zaczęli kolonizować Księżyc. Naszym protagonistą jest młody chłopak Hatu, którego największym marzeniem jest dostanie się w miejsce, do którego jeszcze nikt nie dał rady dotrzeć. Tak ambitne plany wymagają dużych pieniędzy, jednak młodzieniec ma już plan, spróbuje swoich sił na giełdzie. 

Gra składa się z trzech epizodów, wszystkie pojawiły się już na PC-tach dobrych kilka lat temu. Na konsole Sony World End Economica (PS4) trafi w przyszłym roku, zarówno w wydaniu cyfrowym, jak i w pudełku dzięki Limited Run Games.

ta część newsa dzięki uprzejmości Rafała Kuźmińskiego

Tagi: aksys games anime expo 2016 BlazBlue: Central Fiction NIS America playstation 4 playstation vita Sekai Project Spike Chunsoft tokyo xanadu zwiastun

Nie przegap