SKLEP
Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 30.06.2016 10:21
Konami jest wciąż zainteresowane tworzeniem gier AAA
416V

Konami jest wciąż zainteresowane tworzeniem gier AAA

A Fox Engine to „ewoluująca bestia”. Trudno znaleźć firmę, która zdobyła w zeszłym roku więcej niechęci niż Konami (choć oczywiście jest duża konkurencja). Pomimo odejścia Hideo Kojimy, Konami nie zamierza jednak porzucać rynku gier AAA.

Serwis GamingBolt miał okazję przeprowadzić wywiad ze Stevem Merrettem z Voltage PR, które dba o wizerunek Konami w zachodniej części świata. Dziennikarz zapytał, czy Konami ma zamiar dalej robić gry AAA.

Cóż, nadciąga PES 2017. Jeśli to nie jest dowodem na to, że Konami wcale nie porzuca rynku gier AAA, to nie wiem, co jest. Na pytanie związane z nowym Metal Gearem nie mogę odpowiedzieć, ale Fox Engine to nieustannie ewoluująca bestia. Na chwilę obecną jest perfekcyjnie zaadoptowany pod PES-y. Pozwala nam w pełni oddać animacje oraz mimikę, robi to zresztą w czasie rzeczywistym. Jedną z przyczyn, czemu udało nam się zrobić tak szybko PES-a, jest właśnie Fox Engine.

Biorąc pod uwagę, że w rękach Konami jest naprawdę dobry silnik, rzeczywiście porzucenie go nie byłoby najlepszym pomysłem. Negatywny PR wraz z upływem czasu przeminie, gdyż ludzie zapominają, więc zapewne nikogo nie zdziwi, jak za kilka lat przy przykładowo zapowiedzi nowego Metal Geara, konsumenci zaczną ustawiać się w kolejce. Konami wydaje się to rozumieć.

Źródło: http://gamingbolt.com/konami-is-still-interested-in-developing-aaa-games-fox-engine-is-a-constantly-evolving-beast

Tagi: fox engine hideo kojima Konami metal gear solid