Adam Grochocki Adam Grochocki 22.05.2016 10:05
Michael Keaton w Spider-Man: Homecoming
752V

Michael Keaton w Spider-Man: Homecoming

Michael Keaton był przymierzany do roli złoczyńcy w Spider-Man: Homecoming od pierwszej zapowiedzi filmu. Ani Marvel, ani sam Keaton nie wydali oficjalnego oświadczeni, ale wygląda na to, że gwiazda Birdmana jest w obsadzie!

John Watts, który zajmuje się reżyserią najnowszego Spider-Mana na twitterze opublikował wiele mówiącego GIF-a z Keatonem, co można uznać za wielką wskazówkę lub wręcz potwierdzenie angażu gwiazdora.

Michael Keaton, którego znamy przede wszystkim z roli Batmana w filmach Tima Burtona przeżywa w ostatnich latach renesans swojej kariery. Niespełna 65-letni aktor zagrał ostatnio we wstrząsającym Spotlight, uznanym przez Akademię najlepszym filmem 2015 roku, a rok wcześniej w rewelacyjnym Birdmanie, który przyniósł mu nominację do Oscara.

Kogo Michael Keaton miałby zagrać? Najbardziej prawdopodobny jest Vulture, czyli Adrian Toomes. Toomes był wynalazcą, który stworzył uprząż pozwalającą mu latać i zwiększającą siłę fizyczną. 

W Spider-Man: Homecoming główną rolę zagra Tom Holland (Peter Parker/Spider-Man), partnerować mu będą Robert Downey Jr. (Tony Stark/Iron Man) oraz Marisa Tomei (ciocia May).

Premiera lipca 2017.

Źródło: http://www.comicbookmovie.com/spider-man/jon-watts-confirms-michael-keaton-in-spider-man-homecoming-vincent-a141927

Tagi: iron man Michael Keaton Spider-Man spider-man homecoming tom holland