Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 12.10.2011 12:53
Pierwsze informacje o fabule Time Travelers
550V

Pierwsze informacje o fabule Time Travelers

A oprócz tego dobra wiadomość dla posiadaczy PSP i (przyszłych posiadaczy) PS Vita  - Time Travelers trafi także na te konsole Sony.

xxxxx
Przypomnijmy, że Time Travelers to ambitny projekt Level 5, w którego produkcję zaangażowany jest Jiro Ishii, twórca świetnie ocenianego przez graczy i branżowe media 428 (Wii, później wydane na PS3 i PSP). Najnowszy numer Famitsu, bezpośrednio poprzedzający Level 5 Vision, ujawnił pierwsze szczegóły o fabule, oraz -- jak uwypukliliśmy na początku -- poinformował o przygotowywanej konwersji na PS Vita i PSP.

Fabuła:

Akcja rozgrywa się w latach 30-ych tego wieku, chociaż fabuła sięga do 2012-13 roku. Pewnego dnia wybuch nad centrum Tokyo niszczy tą część japońskiej stolicy, a wraz z nim na niebie pojawia się zjawisko nazywane "Lost Hole". 18 lat później, czyli w 2031 roku, w Tokyo staje tzw. kosmiczna winda (jap. uchuu elevator), licząca sobie 2000 metrów wieża służąca do rozwiązywania problemów związanych z deficytami energii i będąca katalizatorem dalszego rozwoju miasta. Mieszkańcy od pewnego czasu żyją więc w spokoju, ale wydarzenie zmieniające ich życia dopiero nadchodzi.

Oprócz tego głównego zarysu fabularnego przedstawiono także kilkoro bohaterów tej historii. Są to:

Hina Fushimi: Pracuje w telewizji, jej marzeniem jest zostać prezenterką w programie informacyjnym. Wyraża niezadowolenie z racji poziomu emitowanych programów, tworzy więc materiał o terroryście zwanym Dokuro no Kaijin (trudno to przełożyć, ale "dokuro" oznacza czaszkę, a "kaijin" to po prostu tajemnicza osoba).

Yuri Fukase: Uczeń trzeciej klasy szkoły średniej. Zamknięty w sobie, choć z sukcesami w nauce i sporcie. Jego znajoma Mikoto (dziewczyna z pierwszych materiałów nt. gry) mówi, że nosi "żelazną maskę". Nosi też podobno ciężar w postaci jakiegoś wydarzenia z przyszłości.

Soma Kamiya: Policjant. Jego żone i dziecko porwano w związku z czym zmuszany jest brać udział w aktach terrorystycznych.

Kyugo Shindo: Niegdyś geniusz, obecnie oszust wyłudzający od ludzi pieniądze do prac nad rzekomym wehikułem czasu. Pieniądze wykorzystuje w rzeczywistości na eksperyment nazywany przez niego "nową mechaniką kwantową Shindo".

Resenti-man (albo po prostu Ressentiment): Cosplayer patrolujący ulice w swoich strojach. Naprawdę nazywa się Inuyama. Mimo 30 lat na karku myślami nadal przebywa w czasach szkoły średniej. Na bezrobociu od ukończenie studiów, rzuciła go dziewczyna.

 

 

Tagi: