Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.04.2016 11:14
Sony planuje jeszcze lepszą sprzedaż PS4 w tym roku fiskalnym
713V

Sony planuje jeszcze lepszą sprzedaż PS4 w tym roku fiskalnym

Po ujawnieniu wyników finansowych w raporcie za poprzedni rok fiskalny, Sony w trakcie konferencji dla inwestorów poinformowało ich, że spodziewają się jeszcze lepszej sprzedaży PS4 w tym roku fiskalnym.

Odpowiedzialny za finanse w Sony Kenichiro Yoshida zdradził, że perspektywy segmentu odpowiedzialnego za gry i konsole są pozytywne, chociaż na ewentualną dostępność konsol może wpłynąć trzęsienie ziemi, które miało miejsce ostatnio w Japonii.

Spodziewamy się w tym roku fiskalnym jeszcze mocniejszej pozycji PS4 na rynku. Mając na uwadze trzęsienie ziemi, mogą wystąpić okresowe problemy z dostępnością konsol. Ale nawet mając na uwadze ten problem, uważamy, że w tym roku fiskalnym przekroczymy wynik 17,7 miliona sprzedanych konsol, który osiągnęliśmy w poprzednim roku fiskalnym.

Mając na uwadze plotki o wprowadzeniu na rynek PS4 Neo, a także potwierdzoną premierę PlayStation VR, takie przewidywania nie są bezpodstawne. Oczywiście Sony może jeszcze dużo zrobić by pobudzić sprzedaż swojej konsoli. Jednym z ruchów po ewentualnym wypuszczeniu na rynek mocniejszego PS4 jest obniżenie znacząco ceny starszego modelu.

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/04/28/sony-expects-to-sell-more-ps4-in-fy-2016-than-in-fy-2015-kumamoto-earthquake-might-impact-supply/

Tagi: playstation 4 sony