Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 26.04.2016 15:02
Twórca Dark Souls III rozpoczął pracę nad nową marką. Remastera Demon’s Souls nie będzie
739V

Twórca Dark Souls III rozpoczął pracę nad nową marką. Remastera Demon’s Souls nie będzie

Hidetaka Miyazaki, ojciec „soulsów” i CEO From Software, jakiś czas temu w jednym z wywiadów opowiedział o zadaniach i nowych wyzwaniach, jakie stoją przed jego zespołem.

Miyazaki potwierdził także, że Dark Souls III (PS4) to naprawdę ostatnia odsłona serii Dark Souls. Nie znaczy to jednak, że From Software kończy swoją działalność. Poniżej zamieszczamy fragment wywiadu japońskiego serwisu GNN.

Wiem, że mówiłeś, że nie będzie już żadnej kontynuacji po Dark Souls III. Czy to jednak oznacza, że to już koniec tego uniwersum? Czy będą jakieś DLC stanowiące spin-off tej serii?

Dark Souls III będzie miało kilka DLC jak poprzednie odsłony cyklu. Obecnie nie ma jednak absolutnie żadnych planów, aby kontynuować tę serię.

Czwarta część nie jest oczywiście wykluczona, bo jeśli za pięć lat przyjdzie do mnie jakiś deweloper i zacznie błagać mnie, abym pozwolił zrobić kolejną odsłonę, to przynajmniej to rozważę.

Na chwilę obecną jednak Dark Souls jest dla mnie ukończony. Zamiast robić kolejną kontynuację, wolę pójść w inną stronę. Prace nad całkowicie nową marką już się rozpoczęły.

W trakcie tego samego wywiadu Miyazaki został zapytany o to, czy gracze mogą liczyć na remaster Demon’s Souls. Odpowiedział, że From Software woli robić nowe gry, aniżeli wracać do starych.

Źródło: http://wccftech.com/dark-souls-3-director-started-working-ip-demons-souls-sequel-remaster/

Tagi: dark souls iii From Software playstation 4