Patryk Jankowski Patryk Jankowski 23.04.2016 10:27
Prace nad Tekken x Street Fighter wstrzymane
513V

Prace nad Tekken x Street Fighter wstrzymane

Niedobre wiadomości dla fanów bijatyk od Namco oraz Capcomu. Własnie się okazało, że od wielu lat oczekiwany crossover Tekken x Street Fighter została aktualnie wsadzony do zamrażarki i zatrzymano prace nad tym tytułem.

Jeżeli czekacie na grę Tekken x Street Fighter, to sobie jeszcze poczekacie. Oficjele Bandai Namco podali do oficjalnej informacji, że prace nad tym tytułem zostały wstrzymane i nie wiadomo, kiedy na nowo ruszą.

Na ten temat wypowiedział się sam Katsuhiro Harada, wieloletni twórca bijatyk z serii Tekken i jedna z ikon naszej branży. Stwierdził on, że aktualnie wydanie tej gry mogłoby tylko podzielić fanów topowych bijatyk, a tego nikt nie chce. Oto jego komentarz w tej sprawie:

''Gdy tylko tworzymy gry wideo chcemy myśleć tylko o core'owych graczach, a dopiero później starać się zachęcać postronną publiczność. Teraz sytuacja wygląda następująco: wydano świetne Street Fighter 5, a ogromna ilość graczy nadal czeka w tym roku na premierę Tekken 7.

Nie chcemy dzielić tej społeczności graczy. a więc dobry moment na wydanie Tekken x Street Fighter jest teraz trudny do ustanowienia. Trzeba poczekać.''

Oryginalnie ten tytuł był zapowiedziany jeszcze w roku 2010 i po sześciu latach nadal wiemy o nim niewiele. Szkoda, ale na horyzoncie przecież pobłyskuje już świetne Tekken 7 (PS4), a hardcore'owcy mogą już bawić się Street Fighter V (PS4). Czy w takiej sytuacji rzeczywiście ktoś czeka na ten crossover?

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2016/04/22/tekken-x-street-fighter-not-active-development/

Tagi: Bandai Namco Capcom street fighter v Tekken 7