Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 22.04.2016 19:58
"Ludzie nie zapłacą za drobne ulepszenia" - twórcy Divide o PS4K
1879V

"Ludzie nie zapłacą za drobne ulepszenia" - twórcy Divide o PS4K

Do mediów przenika coraz więcej doniesień o PS4K i xboksowym odpowiedniku. Nie jest więc niczym dziwnym, że deweloperzy są pytani, co właściwie myślą o tej całej sytuacji.

Serwis GamingBolt przeprowadził wywiad z Chrisem Tiltonem, deweloperem Divide (PS4) na PlayStation 4. Dziennikarz zapytał Tiltona, co sądzi o coraz większej ilości plotek na temat nadchodzących nowych wersji konsol oraz zmierzchowi generacyjnych premier.

Mam wszystkie konsole i peceta. Większość czasu gram na konsolach ze względu na wygodę, więc podoba mi się pomysł, że mógłbym kupić nowe PS4 czy Xbox One, aby mieć trochę więcej graficznych fajerwerków. Tylko że nie wszyscy mają pieniądze lub po prostu chcą je wydać na nową konsolę, w ramach której dostaną kilka bajerów. To nie są telefony komórkowe, bez których nie możemy się dzisiaj obyć. To nie są też gadżety pokroju Apple TV czy Amazon Fire Sticka, który zresztą jest tani.

Chodzi mi o to, że trudno porównać do czegokolwiek plany Sony i Microsoftu. Przyznaję, jestem ciekawy, jak ludzie zareagują, jeśli te „nowe wersje tej samej konsoli” trafią na rynek. Czuję, że jednak gracze nie będą wcale chętni do zapłacenia pełnej kwoty za 100 pikseli więcej na ekranie.

Co o tym sądzicie? Czy jeśli PS4K rzeczywiście trafi na rynek, ma szansę odnieść sukces? Czy też może Sony podzieli los poprzedników sprzed dekad?

Źródło: http://gamingbolt.com/dev-on-ps4-neo-xbox-1-5-not-everyone-is-going-to-spend-extra-cash-for-minimal-upgrades

Tagi: divide Exploding Tuba Studios playstation 4 playstation 4k Sony