Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.04.2016 09:05
PlayStation Network dostanie lepsze zabezpieczenia
986V

PlayStation Network dostanie lepsze zabezpieczenia

5 lat temu, miejsce miał największy włam w świecie gier. Zabezpieczenia PSN zostały złamane, wykradziono dane kilkudziesięciu milionów użytkowników, co doprowadziło do ogromnego nadszarpnięcia wizerunku Sony. Od tamtego czasu, firma proszona jest o uwierzytelnianie konta w dwóch krokach. I wreszcie się tego doczekamy.

Gracze zauważyli, że gdy wpiszemy błędne hasło na PS3 po aktualizacji 4.80, dostaniemy komunikat o ewentualnym skorzystaniu z dwustopniowej autoryzacji.

Serwis Polygon skontaktował się z przedstawicielem Sony by uzyskać słowo komentarza. Odpowiedź usatysfakcjonuje każdego:

W celu zwiększenia bezpieczeństwa naszych użytkowników i ich kont, przygotowujemy się do uruchomienia dwustopniowej weryfikacji podczas logowania.

Nie wiadomo jeszcze kiedy taka opcja zostanie wprowadzona, ale po tylu latach, aż chce się z ulgą powiedzieć - wreszcie. Na jakich zasadach miałoby to działać? Albo będziemy mieli generowany token za pomocą aplikacji na smartfony, albo przy podaniu numeru telefonu - dostaniemy SMS-a.

Źródło: http://www.polygon.com/2016/4/20/11470660/psn-two-factor-authentication-playstation-network

Tagi: playstation 3 playstation 4 playstation network playstation vita