Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 23.04.2016 20:18
Japońska Przystań #20 - tygodnik o grach z KKW
556V

Japońska Przystań #20 - tygodnik o grach z KKW

Wchodzimy w okres wzmożonych zapowiedzi premier gier, czego i na naszym poletku nie zabrakło. Jeśli chodzi o nadchodzące wakacje można powoli zapomnieć o tegorocznym sezonie ogórkowym, bo dostaniemy m.in odnowione Fairy Fencer F: Advent Dark Force (PS4), a przed samą szkołą również God Eater: Resurrection oraz God Eater 2: Rage Burst. Miłośnicy bijatyk ucieszą się za to z premiery Jojo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven (PS4)Guilty Gear Xrd: Revelator (PS4). A to dopiero końcówka kwietnia, więc kto wie jakie wieści przyniosą nadchodzące tygodnie. Zapraszam do lektury.

01. Widowiskowe starcia wielkich robotów na anglojęzycznym zwiastunie Super Robot Wars OG: The Moon Dwellers (PS4)

Po dłuższej przerwie pojawił się znów materiał wideo z gry dla miłośników jednej z tasiemcowatej serii o wielkich robotach - Super Robot Wars OG: The Moon Dwellers (PS4) na PlayStation 4 i PS3. Tytuł będzie symulacyjnym jRPG-iem  i pojawi się w Japonii j na początku lata, bowiem Bandai Namco wyznaczyło termin premiery na 30 czerwca br. w jednakowej cenie na obie platformy - 8200 jen (~280 zł). Pierwsza partia zawierać będzie album, obrazkową opowieść na Blu-Ray oraz krążek CD z muzyką. Wszystko zapakowane w specjalne pudełko z ilustracjami Masami Oobari.

Wspomniany zwiastun gry dotyczy jednak wersji anglojęzycznej, która ma pojawić się na rynku azjatyckim w lecie, aczkolwiek tylko dla PlayStation 4. Jest to już drugi filmik, gdzie zobaczymy przyciągające oko pojedynki głównych bohaterów, siedzących za sterami swoich maszyn, przyjmujących na klatę potężne uderzenia, rozsypując wokół snopy iskier. Niestety brak zapowiedzi zachodniego wydania, więc na chwilę obecną pozostaje tylko import.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/super-robot-wars-og-moon-dwellers-english-second-trailer


02. Luffy i jego Haoshoku Haki na najnowszym nagraniu z One Piece: Burning Blood (PS4)​

Animowaną i mangową serię One Piece o przygodach piratów i ich kapitanie w słomkowym kapeluszu - Luffim, którego wszyscy zainteresowani pewnie kojarzą. Wielbiciele wciąż czekają na kolejną grę z nim i jego załogą - One Piece: Burning Blood (PS4). Nowy opublikowany materiał wideo przedstawia kawałek rozgrywki, gdzie Luffy pokonuje kolejnych przeciwników, prezentując przy okazji umiejętność Haoshoku Haki. W trakcie nagrania obecne są komentarze twórców.

W Japonii gra trafiła do sprzedaży 21 kwietnia br. Europa otrzyma tytuł 3 czerwca. Gra jest bijatyką, a jej ceny kształtują się tak: wersja PlayStation 4 - 7800 jen (~250 zł), PS Vita - (~220 zł).

PS. Pojawiły się dwa nowe zwiastuny z "Golden Luffim" (kostium) w roli głównej. Ponadto klikając TUTAJ obejrzycie sobie ponad setkę obrazków.

źródło newsa: http://www.silic(...)ku-haki/

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/one-piece-burning-blood-adds-golden-luffy​


03. Profesje laleczek z Coven and Labyrinth of Refrain (PS Vita) prezentują swoje oblicza

Coven and Labyrinth of Refrain (PS Vita) to nowy, dungeon-crawlerowy jRPG dla PS Vity od NIS, którego akcja umiejscowiona została w mieście Refrain, gdzie znajduje się przeklęty podziemny labirynt, w którym ludzie nie mogą przetrwać zbyt długo. Pewnego dnia na ochotnika do eksploracji podziemi zgłasza się tajemnicza wiedźma. Rolę głównego bohatera odgrywa jednak księga - "Youro Rekitei" (The Way of the Monsters), którą wiedźma nosi ze sobą. Jako że sam gracz walczyć nie może, za pomocą księgi przywołuje ona do tego celu laleczki, które sami wcześniej stworzyliśmy i wysyła je w bój. Japońska data premiery to 23 czerwca bieżącego roku. 

NIS opublikowało, krótki materiał wideo pokazujący jak wyglądają poszczególne klasy naszych "laleczek", wysyłanych w bój. W grze profesje nazywane są "Facet" i jest ich sześć: Aster Knight, Shinobushi, Theatrical Star, Peer FortressMarginal Maze oraz Mad Raptors. Nazwa taka sama jak w The Witch and the Hundred Knight Revival Edition (PS4) i rzeczywiście można znaleźć nieco podobieństw.

źródło newsa: http://www.siliconera.com/2016/04/19/coven-labyrinth-refrain-trailer-introduces-classes/


04. Bitewny staruszek z automatów The Last Blade 2 (PS4) zawita na konsole Sony

The Last Blade 2 (PS4) to dwuwymiarowa, szermiercza bijatyka 2D od SNK, która pierwotnie debiutowała na automatach arcade w 1998 roku. Wydawca przypomniał sobie właśnie o tym retro-tytule i zamierza wydać go na konsolach PlayStation 4 i PS Vita. Na japońskim PS Store gra pojawi się 24 maja br, jako cross-buy i umożliwi wspólną zabawę posiadaczom obu platform. Poniżej zwiastun promocyjny.

Akcja gry rozgrywa się w erze zmierzchu epoki samurajów tj, w okresie Edo, gdzie mitologia miesza się z rzeczywistością. Tytułów zaoferuje 18 wojowników do wyboru.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/last-blade-2-ps4-ps-vita-launches-may-24


05. Odnowiony i rozbudowany Fairy Fencer F: Advent Dark Force (PS4) pojawi się w Europie w środku wakacji

Fairy Fencer F: Advent Dark Force (PS4) ogólnie rzecz ujmując, jest poprawioną oraz wzbogaconą wersją jRPG-a, który jakiś czas temu debiutował na PlayStation 3. Trzeba powiedzieć, iż zmiany są dość znaczące. Tyczy się to zwłaszcza fabuły, rozdzielonej pomiędzy 3 oddzielne rozdziały. Od poczynań gracza w trakcie rozgrywki ma zależeć, którą historię będzie poznawał, to ważne, bowiem rozwój bohaterów będzie mocno z nią spleciony. W zależności od podjętych decyzji, do drużyny Fanga może dołączyć nawet Marianna - jeden z bossów Dorfa Corporation. Rozbudowa wątku fabularnego pociągnęła za sobą również zwiększenie skali starć z wrogami. Teraz do walki wystawimy, aż sześć postaci, poprzednio można było tylko trójkę. Przebalansowano poziom trudności rozgrywki m.in. pozwalając graczowi wybierać pomiędzy łatwym, normalnym i wysokim.

Mamy dla Was złą i dobrą wiadomość. Zła, że wiosenny termin premiery nie zostanie dotrzymany, dobra jest taka, iż mimo wszystko podano pełną datę europejskiego debiutu. Na wróżki zapolujemy ponownie w wakacje, a dokładniej 29 lipca br. Z tej okazji opublikowano promocyjny zwiastun przedstawiający czołówkę gry.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/fairy-fencer-f-advent-dark-force-launches-july-26-north-america-july-29-europe


06. Poznaj słabości bohaterów na nowym wideo z Zero Time Dilemma (PS Vita) 

Zero Time Dilemma (PS Vita) to gra przygodowa, będąca trzecią częścią serii Zero Escape. Opowiada o dziewiątce osób zamkniętym w schronie przeciwatomowym, które muszą wziąć udział w śmiertelnej grze, jeśli chcą uciec. Twórcą postaci jest Rui Tomono. Europejską premierę wyznaczono 28 czerwca br. dla konsol PS Vita i Nintendo 3DS. Wydawcą jest Aksys Games.

Najnowszy anglojęzyczny zwiastun przedstawia po kolei członków owej śmiertelnej gry podzielonych na trzy drużyny. Są to: Carlos, Akane, Junpei (drużyna C); Q, Eric, Mira (drużyna Q) oraz Diana, Phi i Sigma (drużyna D), wraz z kawałkiem rozgrywki. Do obejrzenia poniżej.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/zero-time-dilemma-character-trailer


07. Drugi oficjalny zwiastun Caligula (PS Vita) z bohaterami dramatu

Caligula (PS Vita) to nowy jRPG na PS Vitę od Aqurii i FuRyu. Twórcą scenariusza jest ta sama osoba, co w przypadku Persony 1 i 2. Akcja rozgrywa się w wirtualnym świecie zwanym Mobius. Tytuł bierze na tapetę współczesne patologie oraz podejmuje temat traumy. Protagonistom zamkniętym w Mobiusie wydaje się, że prowadzącą idealne szkolne życie, nie zdając sobie sprawy z istnienia realnego świata i wciąż uczęszczają do tego samego liceum. Z jakiegoś powodu część z nich odzyskuje pamięć i pragnie wrócić do siebie, w tym celu zakładają grupę Going Home. Innym natomiast podoba się obecna sytuacja, więc chcą przeszkodzić tym, którzy pragną opuścić wirtualny świat. Japońską datę premiery gry ustalono na 23 czerwca.

Wydawca opublikował drugi oficjalny oraz dość obszerny materiał wideo, prezentujący niuanse gry. Przeważnie jednak skupia się on na bohaterach fabuły i ich umiejętnościach bitewnych. Do obejrzenia poniżej.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/caligula-second-trailer


08. Meena, Carver i Angelo prezentują swoje umiejętności na najnowszych obrazkach z Dragon Quest Heroes II: Twin Kings and the Prophecy's End (PS4)

Pora na kolejną partię obrazków z Dragon Quest Heroes II: Twin Kings and the Prophecy's End (PS4) jRPG-a ze znanej serii, nad którą pracuje Omega Force. Tym razem Square Enix pozwoliło przyjrzeć się nam bliżej trójce bohaterów - Meena, Carver i Angelo, a zwłaszcza ich umiejętnościom bojowym. Sporą galerię znajdziecie TUTAJ. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na Meenę i jej magiczne umiejętności.

Przy okazji można też zobaczyć jak funkcjonuje system Questów. Nie odbiega on jednak od tego znanego z wieku innych, podobnych gier. Zadań pobocznych podejmujemy się w mieście Zebion. Pojawił się również nowy zwiastun ze wspomnianymi bohaterami.

Tytuł planowany jest na konsole PlayStation 4, PS3 i PS Vita. Japońska premiera odbędzie się 27 maja bieżącego roku.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/dragon-quest-heroes-ii-details-meena-carver-angelo-quests


09. Dziewięć interesujących minut z grą Guilty Gear Xrd: Revelator (PS4)

Guilty Gear Xrd: Revelator (PS4) to kolejny przedstawiciel długiej i znanej serii bijatyk 2D. W Japonii gra trafi do sklepów już 27 maja obecnego roku na PlayStation 4 oraz PS3, w cenie 6800 jen (~240 zł). Edycja limitowana kosztować ma 9800 jen (~350 zł). Europejczycy, według zapowiedzi, również mają zobaczyć swoją wersję, ale dopiero 10 czerwca. Osoby nabywające grę przed premierą mają gwarantowany dostęp do dema oraz oraz otrzymają trzech dodatkowych wojowników: Jam, Johnny oraz Jack-O.

Arc System Works opublikował właśnie dziewięciominutowy materiał wideo, gdzie omówiono wszystkie elementy rozgrywki, w tym również opcje społecznościowe i sieciowe. Z drugiej strony kartonowe awatary graczy chyba nie każdemu przypadną do gustu.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/guilty-gear-xrd-revelator-overview-trailer


10. Tak wygląda kuźnia, warsztat oraz Mapa Świata na kolejnych zrzutach z gry Ys VIII: Lacrimosa of Dana (PS4)

Ys VIII: Lacrimosa of Dana (PS4) to kolejna odsłona znanej i wieloletniej serii jRPG-ów akcji, którą zapowiedziana jeszcze podczas targów TGS 2014. Akcja gry będzie toczyła się na wyspie "Sirens Island", w archipelagu South Gria, na Morzu Goethego. Otrzymamy własną kryjówkę "Driftng Village", którą można rozwijać poprzez ratowanie kolejnych rozbitków. Z czasem przyjdzie potrzeba jej obrony, którą niekoniecznie  musi prowadzić Adol. Głównego bohatera wciąż prześladuje sen z tajemniczą, niebieskowłosą dziewczyną - Daną, której losami również pokierujemy.

Czas na cotygodniową porcję obrazków z gry. Tym razem obracają się one wokół dwóch opisywanych tydzień temu postaci. Są to Cathleen i Aaron. Pierwsza jest kowalem, gdzie wykujemy broń i zbroje; drugi to rzemieślnik odpowiedzialny za akcesoria. U niego również posiadany ekwipaż rozmontujemy na poszczególne części składowe. Ponadto dostaliśmy możność podejrzenia kawałka Mapy Świata. By jednak odwiedzany region wyspy się na niej pojawił, musimy odnaleźć jego charakterystyczny punkt - Location Point. Wspomniane zdjęcia obejrzycie TUTAJ.

Tytuł pojawi się w Japonii na PS Vicie 21 lipca br. Oficjalną okładkę można obejrzeć poniżej. Posiadacze PlayStation 4 otrzymają go dopiero w 2017 roku. Pierwsze egzemplarze gry zawierać będą krążek CD z muzyką. Pojawi się również Edycja Limitowana.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/ys-viii-details-cathleen-aaron-new-facilities

Tagi:

Przejdź do strony