Adam Grochocki Adam Grochocki 17.04.2016 12:20
Powstaną cztery nowe części Avatara
1153V

Powstaną cztery nowe części Avatara

Od dłuższego czasu czekamy na konkretne informacje na temat kontynuacji filmu, który przez 7 lat zarobił 2.8 mld dolarów i tym samym stał się najbardziej dochodowym tytułem w historii. Chodzi oczywiście w Avatara. Na odbywającym się w Las Vegas CinemaCon dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych informacji.

Prezentacja wytwórni Fox zakończyła się pojawieniem niespodziewanego gościa - samego Jamesa Camerona. Twórca oryginalnego filmu oraz takich produkcji jak Titanic, Terminator 2 i Obcy: Decydujące Starce zaskoczył wszystkich wyjawiając, że dostaniemy aż cztery sequele Avatara! Wcześniej mówiono, że kontynuację stanowić będzie trylogia, a okazuje się, że plany związane z marką są jeszcze większe. 

Celem reżysera jest stworzyć filmy, które będą od siebie niezależne jednocześnie razem stworzą wielką sagę. Filmy przedstawią nam o wiele większy świat, wiele nowych środowisk, stworzeń i kultur.

Premiera drugiej części Avatara planowana jest na gwiazdkę 2018, a kolejne filmy mają trafić do kin w latach 2020, 2022 i 2023. Jak widać studio nie chce iść na wojnę z VIII i IX epizodem Gwiezdnych Wojen zaplanowanych na 2017 i 2019 rok.

Źródło: http://www.hollywoodreporter.com/news/cinemacon-james-cameron-announces-four-884060

Tagi: avatar 2 film James Cameron pandora sequel