Daniel Stroński Daniel Stroński 15.04.2016 14:13
Podnoszenie nóg umiejętnością specjalną w Mirror's Edge Catalyst
689V

Podnoszenie nóg umiejętnością specjalną w Mirror's Edge Catalyst

"Zdobądź 3 poziom doświadczenia, by odblokować skok" - nowe Mirror's Edge Catalyst (PS4) nie popada w takie skrajności, ale większość parkourowych ruchów Faith będzie musiała odblokować z czasem, np. nagły zwrot o 90 stopni czy... podniesienie nóg.

Wczoraj pisaliśmy o nadchodzącej becie i wrzuciliśmy całą masę materiałów z rozgrywki, gdyż niektórzy mieli już okazję zagrać w kilka pierwszych misji Mirror's Edge Catalyst (PS4) w siedzibie DICE w Sztokholmie. Ogólne wrażenia są dość pozytywne, na co składają się piękne animacje, otwarty świat i duże możliwości swobodnego biegu.

Wraz z pierwszymi wrażeniami, do Sieci napłynęły zrzuty i fragmenty rozgrywki. Na nich gracze doszukali się menu ulepszeń z drzewkami umiejętności w trzech dziedzinach - walce, gadżetach i... poruszaniu się.  W wersji udostępnionej mediom większość umiejętności było odblokowanych, ale ostatecznie wiele z nich będzie od początku zamkniętych za ścianą punktów doświadczenia.

Expa mamy zdobywać za wszystko, co robimy w grze, lecz wielu graczy wyraziło swoje zaniepokojenie. Cóż to za gra traktująca o parkourze, czyli stylu wolnego biegu, w której nagły obrót czy podnoszenie nóg podczas spadania trzeba odblokować osobno? Z pierwszych wrażeń wynika, że poziomy zdobywamy bardzo szybko, zostaje jednak kwestia tego, że pierwsze punkty umiejętności będzie trzeba obowiązkowo zainwestować w podstawowe parkourowe ruchy, co niespecjalnie urozmaici początkowe godziny grą.

Zaznaczamy,, że nie krytykujemy rozwiązania DICE, a jedynie zwracamy Waszą uwagę na ten problem, do którego ostatecznie deweloper może się odnieść lub nie. Premiera Mirror's Edge Catalyst (PS4) już w przyszłym miesiącu, 24 maja.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-04-15-some-people-are-upset-the-new-mirrors-edge-locks-abilities-behind-xp-upgrades

Tagi: DICE ea Electronic Arts galeria mirror's edge catalyst playstation 4