Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.04.2016 13:17
GTA V wygenerowało od premiery 3 miliardy dolarów
827V

GTA V wygenerowało od premiery 3 miliardy dolarów

O tym, że Grand Theft Auto V (PS4) jest gigantycznym sukcesem, zarówno jeśli chodzi o odbiór graczy, oceny i sprzedaż nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Kolejne informacje o wynikach sprzedaży wzbudzały podziw. Ale to, ile gra zarobiła od premiery na konsolach poprzedniej generacji robi jeszcze większe wrażenie.

Z obszernego pozwu, który Leslie Benzie wytoczył Take-Two wyciekają kolejne, bardzo ciekawe informacje. Poza przepychankami typowo prawniczymi, w dokumencie, który został zeskanowany i udostępniony w Sieci widnieje informacja o wynikach finansowych GTA V.

Ostatnia odsłona serii Rockstar Games od momentu premiery na PS3 i Xboksie 360, przez wydanie na PS4 i Xboksie One aż po premierę na PC-tach zarobiła na sprzedaży około 3 miliardy dolarów. Nie wiadomo dokładnie na jaki zysk Take-Two się to przełożyło, ale i tak widzimy, jak gigantycznym sukcesem jest Grand Theft Auto V (PS4).

Samo GTA Online może również pochwalić się świetnymi wynikami. W tym samym dokumencie widnieje informacja, że sieciowy tryb z GTA V przyniósł Take-Two 500 milionów dolarów przychodu. Ludzie jak widać uwielbiają mikrotransakcje w postaci tzw. Shark Card, które doładowują wirtualny portfel za prawdziwą gotówkę.

Źródło: https://pl.scribd.com/doc/308200451/Benzies-v-Rockstar

Tagi: Grand Theft Auto V PLAYSTATION 3 playstation 4 rockstar games