Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 13.04.2016 09:05
Poznaj swojego wroga - oto z kim zmierzy się Faith w Mirror's Edge Catalyst
688V

Poznaj swojego wroga - oto z kim zmierzy się Faith w Mirror's Edge Catalyst

W mieście Glass informacja to potęga. Gdy natkniesz się na przeciwnika to lepiej, byś był uzbrojony w wiedzę pozwalającą na wykorzystanie jego słabości. Poniższe informacje Ci w tym pomogą.

W uniwersum wykreowanym w Mirror's Edge Catalyst (PS4) broń palna jest uznawana za destrukcyjne i niepotrzebne narzędzie. Z tego powodu każdy z przeciwników w większym lub mniejszym stopniu opanował walkę wręcz i właśnie w ten sposób będziemy rozwiązywać większość konfliktów.

Najbardziej pospolitymi i  występującymi oponentami są Opiekunowie. Jest to podstawowe "mięso armatnie", które nie powinno sprawić nam większych problemów. Oczywiście nie wolno ich lekceważyć, gdyż w większej grupie mogą być śmiertelnie niebezpieczni.

Ci, którzy przeszli kolejny poziom szkolenia nazywani są Obrońcami. Ich umiejętności pozwalają im zablokować nasze ataki, a nawet wyprowadzić skuteczną kontrę, na którą ciągle musimy być przygotowani. Posiadają oni bardziej wytrzymały pancerz, dzięki czemu starcia z nimi mogą okazać się całkiem trudne.

W Mirror's Edge Catalyst (PS4) natkniemy się także na specjalnych Obrońców, którzy wyposażeni zostali w paralizatory. Są oni znacznie bardziej wytrzymali i niemalże kompletnie odporni na zwykłe ataki. Aby ich pokonać będziemy musieli ciągle pozostawać w ruchu i wyczekiwać na dogodny moment by uderzyć od tyłu.

Egzekutorzy jako jedyni używają broni palnej, jednak oznacza to, że ich wyszkolenie w walce w zwarciu zostało potraktowane po macoszemu. Wystarczy trzymać się na dystans i atakować z zaskoczenia w odpowiednim momencie. 

Najpotężniejsi przeciwnicy to Strażnicy, którzy są silni, szybcy i świetnie wytrenowani. Podczas starć z nimi nie możemy zatrzymać się nawet na chwilę, najlepszą taktyką jest ciągłe pozostawanie w ruchu i ataki z powietrza, gdyż te nie są tak proste do zablokowania. 

W poniższej galerii znajdziecie kilka grafik przedstawiających naszych oponentów z Mirror's Edge Catalyst (PS4). Przypominamy, że gra trafi na sklepowe półki 24 maja tego roku.

Źródło: http://www.mirrorsedge.com/news/the-enemy-types-of-mirrors-edge-catalyst

Tagi: Electronic Arts galeria mirror's edge catalyst playstation 4