Daniel Stroński Daniel Stroński 12.04.2016 12:30
Bandai Namco rejestruje nowe Katamari w Europie
266V

Bandai Namco rejestruje nowe Katamari w Europie

Tęsknicie za Katamari? Ostatnia odsłona serii trafiła na przenośną konsolę Sony w 2012 roku jako Touch My Katamari (PS Vita), ale wygląda na to, że nie zapomniano o tej zwariowanej rozgrywce. Bandai Namco coś szykuje.

W 2004 roku na rynek trafiło Katamari Damacy na PS2 i zadziwiło graczy zupełnie nietypową rozgrywką - byliśmy małym stworkiem, który turlał kulę przyciągającą pobliskie przedmioty. Prosty i dziwaczny zamysł na rozgrywkę nie tylko przyciągnął rzeszę graczy, ale też zdobył wiele nagród i wyróżnień - włącznie z miejscem w nowojorskim Muzeum Sztuki Współczesnej.

Na przestrzeni ostatniej dekady pojawiło się kilka następców na PS2, PS3 oraz oba handheldy Sony, lecz od Touch My Katamari (PS Vita) z 2012 roku nie dostaliśmy niczego nowego. No, może oprócz kilku gier na smartfony.

Dziś fani serii doszukali się w Internecie czegoś ciekawego - wydawca Bandai Namco zarejestrował nowy tytuł "Amazing Katamari Damacy". Nie znamy platformy docelowej i tytuł może okazać się kolejną produkcją na telefony i tablety, lecz istotnym jest tu słówko "Damacy", którego od pierwszej części nie używano (chociaż Katamari Forever (PS3) w Japonii nazywało się Katamari Damacy Tribute, ale to tylko utwierdza nas w przekonaniu, że szykuje się konsolowy tytuł).

Amazing Katamari Damacy zarejestrowano na EUIPO (European Union Intellectual Property Office):

Źródło: https://euipo.europa.eu/eSearch/#details/trademarks/015323231

Tagi: amazing katamari damacy Bandai Namco