Patryk Jankowski Patryk Jankowski 06.04.2016 16:58
Producent Final Fantasy XV zdawał sobie sprawę o zanikającej legendzie serii
528V

Producent Final Fantasy XV zdawał sobie sprawę o zanikającej legendzie serii

Square Enix w pewnym momencie zdało sobie sprawę, że marka Final Fantasy się zagubiła i zaczęło tracić status kultowej na tle nowych produkcji. Przyznaje się do tego nawet sam Hajime Tabata, główny producent Final Fantasy XV (PS4).

Niewiele firm jest w stanie przeprowadzić konferencje prasowe ujawniając daty swoich gier i otrzymać tak duże zainteresowanie. Większość firm robi to na targach, ale nie Square Enix, które ostatnio potwierdziło wrześniową premierę Final Fantasy XV (PS4).

To miało związek nie tylko z chęcią postawienia kropki nad i w kwestii debiutu, ale i zmotywowania pracowników w ostatnim okresie produkcji. Jak się okazuje, wewnątrz studia zdano sobie sprawę jakiś czas temu, że w epoce High Definition marka Final Fantasy nie radziła sobie tak, jakby oczekiwali tego sami fani.

Na ten temat wypowiedział się producent gry, Hajime Tabata, w rozmowie z Famitsu:

''Każdy w studiu musiał pogodzić się z sytuacją, że Final Fantasy powoli traciło status kultowej serii z gatunku RPG. W jednym zgodziliśmy się wszyscy: nie byliśmy w stanie odnosić spektakularnych sukcesów w erze gier Full HD. Trzeba było zebrać zespół oddanych pracowników i usiąść do stołu ponownie i rozpocząć ambitną produkcję.''

Final Fantasy XV (PS4) pojawi się na rynku 30 września tego roku na PlayStation 4. Ma być to największa, najambitniejsza i najbardziej dopracowana gra z serii od lat.

Źródło: http://gamingbolt.com/final-fantasy-15-director-knew-series-popularity-had-waned

Tagi: Final Fantasy XV hajime tabata playstation 4 Square Enix