Daniel Stroński Daniel Stroński 06.04.2016 11:26
Bogata galeria i ciekawostki z dewelopingu Uncharted 4: Kres Złodzieja
2037V

Bogata galeria i ciekawostki z dewelopingu Uncharted 4: Kres Złodzieja

Do Sieci zaczęły napływać materiały z tegorocznego Game Developers Conference, spośród których pisaliśmy już o zrzutach z Mafii III i Mirror's Edge Catalyst. Czas na czwartą odsłonę Uncharted.

Podczas swojego panelu na GDC 2016, Andrew Maximov  z Naughty Dog opowiedział co nieco o technicznej stronie Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4). Całość znajdziecie tutaj, a oto ciekawsze informacje:

  • Pierwsza wersja mechaniki wiatru w grze była tak skomplikowana, że było trzeba zrobić wszystko od nowa. Teraz ekipa korzysta tylko w dwóch parametrów - intensywności wiatru i jego prędkości. Ograniczenie wielu zmiennych opłaciło się.
  • System odpowiedzialny za fizykę włosów to "tani trick", który składa się dosłownie z trzech linii kodu. Nie liczą się dostępne narzędzia w tworzeniu elementów tak dużej gry, a pomysłowość - nawet jeśli oznacza to wyrzucanie ukończonych rzeczy i robienie ich na nowo.
  • Silnik Uncharted 4 pozwala cząsteczkom swobodnie oddziaływać na odmienne materiały.
  • Kurz i błoto zrobione są w takie sposób, że po wejściu do wody, taki brud jest stopniowo oczyszczany z ciała bohatera.
  • Kiedy Drake jest zmęczony, zastosowany system fatygi zmienia jego animacje i wygląda na rzeczywiście zmęczonego. Do tego dochodzą shadery i wygląda to tak, jakby się pocił.
  • Kurz jest wszędzie. Kiedy postać wchodzi w niego, tworzą się cząsteczki, które reagują na jej ruchy i pozostają w nim ślady.
  • Całe demo pokazane na E3 było zrobione w siedem tygodni.
  • Sekretem Naughty Dog są członkowie ekipy i ich poświęcenie. Maximov wspomniał o pracowniku odpowiedzialnym za tekstury, który o 3 nad ranem uciął sobie godzinną drzemkę, by zaraz wrócić do pracy.
  • Tworząc narzędzia do projektowania gry, Maximov wszędzie wrzucał przycisk "Pomocy" z bogatymi samouczkami. W ostatnich miesiącach przed crunchem [ostatnie chwile przed deadline'em - przyp. red.] dorzucił także przycisk to wyświetlania losowych pozytywnych opinii na temat multiplayerowej bety Uncharted 4, jakie pojawiły się w Sieci.
  • Jedną z takich opinii było "powinniście zrobić grę o dinozaurach!".

Przypominamy o rewelacyjnych kilkunastu minutach rozgrywki z gry. Premiera Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4) już w przyszłym miesiącu, 10 maja. Poniżej znajdziecie sporą galerię pokazywanych na panelu zrzutów.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/04/05/ps4-exclusive-uncharted-4-gets-fantastic-environmental-images-wip-videos-and-a-working-watch/

Tagi: galeria Naughty Dog playstation 4 Uncharted 4: Kres Złodzieja