Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 05.04.2016 18:13
"Cena PlayStation VR sytuuje PlayStation na wysokiej lokacie"
935V

"Cena PlayStation VR sytuuje PlayStation na wysokiej lokacie"

Shakid Kamal Ahmad, dawny dyrektor ds. strategicznego planowania w Sony, wypowiedział się jakiś czas temu dla serwisu GamingBolt w sprawie ceny, jaką Sony ustaliło dla PlayStation VR. Wygląda na to, że to był strzał w dziesiątkę.

Jak twierdzi Ahmad, cena i ergonomia PlayStation VR zapewniła Sony silną pozycję, powodując, że firma wyszła na prowadzenie w wyścigu o rynek VR.

Cena PlayStation VR sytuuje PlayStation na wysokiej lokacie. Firma ma dużą, aktywną bazę użytkowników, którzy zakupią headset, będący prawdopodobnie najbardziej przyjaznym użytkownikowi urządzeniem ze wszystkich headsetów VR. Poza tym sądzę, że akurat VR jako technologia nie odejdzie w niebyt. Będzie z każdą generacją stawała się coraz lepsza. Nie zastąpi raczej telewizora, ale stanie się nowym medium. Nie oczekujcie tylko, że stanie się to natychmiast.

Generalnie co do VR mam taką swoją złotą zasadę: nie burzcie ściany. Użytkownik korzystający z wirtualnej rzeczywistości, będzie chciał w niej pozostać, zapominając, że w niej jest. Zapewnienie takiego doświadczenia będzie wymagało kombinacji różnych technik, technologii, tempa i skrojonego na miarę projektu. To nowe wyzwanie, przed jakim staną projektanci. Dodatkowo ważna też będzie ergonomia i łatwość użycia.

Ostatnie dane dotyczące sprzedaży przedpremierowej sugerują, że Sony o popularność urządzenia przynajmniej na razie nie musi się martwić.

Źródło: http://gamingbolt.com/former-playstation-exec-the-price-point-of-psvr-puts-playstation-in-a-strong-position

Tagi: playstation vr sony