Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.03.2016 16:38
7th Dragon 2020 przetłumaczony przez fanów
348V

7th Dragon 2020 przetłumaczony przez fanów

Pod koniec życia PSP, wiele produkcji z Japonii nie zostało nigdy oficjalnie przetłumaczonych i wydanych w USA i Europie. Dlatego też, przenośna konsolka Sony cieszy się względną popularnością u osób, tłumaczących amatorsko gry. Najnowszym ukończonym projektem jest 7th Dragon 2020 (PSP).

Ten RPG od Segi pojawił się w 2011 roku jako kontynuacja projektu pierwotnie wydanego na Nintendo DS. Gra została ciepło przyjęta w Japonii, ale nigdy nie opuściła jej granic. Dlatego też z wielką radością fani jRPG-ów mogą przyjąć angielską wersję przygotowaną przez ekipę Cavespeak, która na swoim koncie ma m.in. Suikoden Cards Stories i 7th Dragon.

Łatka tłumacząca zajmuje około 520 MB, więc chwilowo dostępna jest za pomocą sieci Torrent. By przetłumaczyć grę, musicie posiadać jej oryginalną wersję, dzięki której stworzycie gotowy do spatchowania obraz. Tłumaczenie działa zarówno na emulatorze PPSSPP jak i konsoli. Są w nim jednak drobne błędy, które zostaną wkrótce poprawione - jak chociażby drobne błędy w tłumaczeniu lub potrzeba skorzystania z pełnej klawiatury przy wpisywaniu imienia bohaterów.

A sama gra wygląda następująco:

Źródło: http://pokeytax.tumblr.com/post/141842173749/im-happy-to-announce-that-the-english-fan

Tagi: 7th Dragon 2020 playstation portable Sega

Nie przegap