Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 26.02.2016 18:53
Jak działa PlayStation VR?
1386V

Jak działa PlayStation VR?

Wszyscy wiemy, że w ciągu najbliższych miesięcy na rynek trafi wiele modeli zestawów VR. Jak jednak działa należące do Sony PlayStation VR? Na to pytanie odpowie nam doktor Richard Marks z PlayStation Magic Lab.

Od czasu ujawnienia PlayStation VR, część fanów zastanawia się, do czego właściwie służy to małe, znajdujące się pomiędzy konsolą a goglami pudełko. Jeśli nie wiecie, to warto przypomnieć, że oprócz gogli dostaniemy także dodatkowe urządzenie, które bezpośrednio podłącza się do konsoli.

Niektórzy spekulowali, że w pudełku znajdują się części umożliwiające niektórym tytułom działającym w 60 klatkach na sekundę, uruchomienie się w 120, po 60 na każde oko. Jak potwierdził doktor Richards Marks z PlayStation Magic Lab, nie o to chodzi. Wyjaśnił również mechanikę działania urządzenia, chcąc rozwiać wszystkie wątpliwości i spekulacje fanów.

To małe pudełko? Nie, one nie wygeneruje obrazu. To nie do tego służy. To tylko małe pudełko. Całość pracy obliczeniowej wykonuje konsola PlayStation. Gdybyście chcieli wyświetlić obraz na telewizorze, to po pierwsze telewizor w ogóle nie wychwyciłby sygnału. A nawet gdyby wychwycił, to wszystko byłoby poskręcane, zmieniając się w coś, na co nikt nie mógłby patrzeć. I tu pojawia się nasze małe pudełko, które skleja i poprawia wszystkie wygenerowane przez konsole elementy. Proste, prawda?

Wygląda na to, że większość prac obliczeniowych wykonuje konsola, a PlayStation VR jedynie wszystko przetwarza, abyśmy mogli bez żadnego problemu korzystać z nowych funkcji.

Źródło: http://vrfocus.com/archives/30189/sony-clarifies-what-playstation-vrs-breakout-box-does/

Tagi: playstation 4 playstation vr sony