Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 26.02.2016 15:00
The Church in the Darkness sprawdzi naszą moralność
998V

The Church in the Darkness sprawdzi naszą moralność

Jeżeli grupa radykałów tworzy odłam religijny, który w bardzo krótkim czasie jednoczy masę ludzi, nastawia wiernych przeciwko rządowi i nie boi się używać broni, to możemy spodziewać się, że za maską spokojnej społeczności może kryć się coś więcej. Ale czy aby na pewno?

Wydarzenia w The Church in the Darkness (PS4) kręcą się wokół religijnego kultu w latach 70 ubiegłego wieku. "The Collective Justice Mission" prowadzone jest przez charyzmatyczną dwójkę, Isaaca i Rebbecę Walkerów, którzy szerzą propagandę przeciwną amerykańskiemu rządowi. Wraz ze swoimi wyznawcami przenoszą się do dżungli w Południowej Ameryce, gdzie budują Miasto Wolności. 

Wcielimy się w Vica, byłego oficera, który otrzymuje prośbę od swojej siostry. Okazuje się, że nasz siostrzeniec został członkiem "The Collective Justice Mission", a jego matka rozpaczliwie chce dowiedzieć się, czy kult w żaden sposób mu nie zagraża. 

Naszym zadaniem jest dostać się do Miasta Wolności, zinfiltrować je i poznać sekrety Walkerów. Możemy to zrobić na kilka sposobów, unieszkodliwiając przeciwników bez zabijania ich, wystrzelać wszystkich na naszej drodze, albo grać na tyle uważnie i ostrożnie by nie zostać wykrytym. I tutaj zaczyna się najciekawsza część. Lepiej nie zakładać z góry, że członkowie kultu to psychopatyczni, zimni mordercy. Za każdym razem gdy rozpoczniemy zabawę motywy "The Collective Justice Mission" będą inne co oznacza, że niechcący możemy skrzywdzić niewinnych ludzi. Dlatego zanim zaczniemy zabijać warto przeszukać dokładnie całą lokację, przeczytać dokumenty i porozmawiać z mieszkańcami. 

Brzmi ciekawie? Jeśli ten tekst Was nie przekonuje, to może zrobi to poniższy zwiastun. 

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2016/02/26/story-driven-action-game-the-church-in-the-darkness-announced-for-ps4/

Tagi: galeria Paranoid Productions playstation 4 The Church in the Darkness wideo