Patryk Jankowski Patryk Jankowski 25.02.2016 11:20
Senator Leland Yee walczył z przemocą w grach wideo, a wsadzili go za przemyt broni
692V

Senator Leland Yee walczył z przemocą w grach wideo, a wsadzili go za przemyt broni

Leland Yee, senator który w przeszłości walczył z przemocą w grach wideo, zostaje skazany na pięć lat więzienia za nielegalne handlowanie bronią oraz inne przestępstwa. Jak to szło? Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka?

Czasem dochodzi do sytuacji, kiedy to jakiś polityk albo inna popularna i prominentna osoba zamierza wytoczyć wojnę producentom gier wideo. Szczególnie tym, które cechują się elementami przemocy i taką osobą jest Leland Yee, senator ze Stanów Zjednoczonych.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, wspomniany Yee został oskarżony o handel bronią palną oraz inne poważne przestępstwa i skazany na karę bezwzględnego pozbawienia wolności na okres lat pięciu. Wyrok pierwotnie opiewał nawet na więcej, bo sędzia chciał posadzić do zakładu karnego oskarżonego na 20 lat, ale ze względu na to, że senator współpracował z organami ścigania karę skrócono.

Ciekawostką jest fakt, że Leland Yee nie pierwszy raz miał problemy z wymiarem sprawiedliwości, bowiem już wcześniej został zatrzymany pod zarzutem kradzieży. Tym razem ręka wymiaru sprawiedliwości go dosięgnęła, ma teraz problemy z prawem, jak również nieciekawie zakończył swoją polityczną karierę.

Co myślicie o całej tej sytuacji z nieszczęsnym senatorem? Czy politycy powinni się mieszać do branży gier wideo i walczyć o, ich zdaniem, odpowiednie standardy?

Źródło: http://www.polygon.com/2016/2/24/11105232/leland-yee-sentenced

Tagi: Leland Yee playstation 4 polityk przemoc w grach usa