Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 24.02.2016 18:14
Sprzeda się 100 milionów sztuk PS4, wydania cyfrowe zdominują rynek
821V

Sprzeda się 100 milionów sztuk PS4, wydania cyfrowe zdominują rynek

Firma analityczna przewiduje, że dominacja PlayStation 4 na rynku konsol nie ulegnie zmianie, a do 2020 urządzenie sprzeda się w liczbie 100 milionów egzemplarzy. Jednocześnie gry wydawane fizyczne będą w odwrocie.

Firma analityczna DFC Intelligence przewiduje, że baza nabywców PlayStation 4 do 2020 powiększy się do 100 milionów. Jak wskazują prognozy, Sony "zachowa dominującą pozycję przez następne pięć lat".

Dodatkowo rynek gier konsolowych ulegnie przekształceniom, coraz silniej przyjmując model cyfrowej dystrybucji. DFC przewiduje, że ponad połowa zysków z gier będzie w 2019 pochodziła ze sprzedaży cyfrowych egzemplarzy.

Inną kwestią jest wirtualna rzeczywistość. Wygląda na to, że choć pomysł ma szansę osiąść na rynku, to nie będzie miał na niego dużego wpływu.

Generalnie przewidywania wskazują, że VR nie zatrzęsie rynkiem gier wideo. Sony ma największe szanse odnieść sukces na tym polu za sprawą PlayStation 4 jako podstawowej platformy dla systemu VR. Samo PlayStation VR ma szansę pomóc ugruntować jeszcze bardziej dominację Sony, ale sądzimy, że rynek jest trochę zbyt konserwatywny, aby VR stało się jakąś rewolucją.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2016-02-24-ps4-to-sell-100-million-dfc

Tagi: