Patryk Jankowski Patryk Jankowski 24.02.2016 11:39
Czeska strona internetowa ujawniła właśnie cenę PlayStation VR?
1450V

Czeska strona internetowa ujawniła właśnie cenę PlayStation VR?

PlayStation VR zostało wycenione na jednej z czeskich stron internetowych wystawiających oferty z branży RTV i wychodzi na to, że prawdopodobnie gogle wirtualnej rzeczywistości Sony rzeczywiście mogą kosztować niespełna 500 dolarów.

Gogle wirtualnej rzeczywistości od koncernu Sony zostały wycenione przez czeską stronę internetową na kwotę 11,990Kc, co po przeliczeniu wynosi około 490 dolarów. Japoński koncern na chwilę obecną nie dementuje najnowszych doniesień na temat ceny PlayStation VR.

Jest to bardzo interesująca sytuacja, bo jeszcze wczoraj jeden z głównych analityków Wedbush Morgan - Michael Pachter - prognozował, że wirtualna rzeczywistość od Sony faktycznie może kosztować mniej, niż kwota pięciuset dolarów.

W świetle tych doniesień wychodzi na to, że PlayStation VR będzie na tle ceny HTC Vive oraz domniemanej ceny Oculus Rift stosunkowo tanim urządzeniem. Oczywiście dopóki japoński koncern nie zabierze głosu w tej sprawie, należy doniesienia traktować z dużym dystansem. 

Firma Sony zaprosiła wczoraj wszystkich na ich specjalną konferencję podczas GDC 2016, na której jednym z tematów głównych będzie właśnie PlayStation VR. Może wtedy, czyli 15 marca, dowiemy się finalnie ile zapłacimy za wirtualną rzeczywistość tego producenta?

Źródło: http://www.psu.com/news/29473/PlayStation-VR-price-listed-at-under-$500-on-Czech-website

Tagi: cena gogle VR PlayStation 4 playstation vr Sony wirtualna rzeczywistość