Patryk Jankowski Patryk Jankowski 23.02.2016 11:16
Sony ma szansę zdominować rynek ceną PlayStation VR
1153V

Sony ma szansę zdominować rynek ceną PlayStation VR

Powoli producenci sprzętów VR ujawniają ceny tych gadżetów, co automatycznie rozbudza dyskusje na temat przyszłości tej technologii. Drogi sprzęt HTC oraz Oculusa mogą być szansą dla Sony na zdominowanie rynku?

Wczoraj świat mediów obiegła informacja o cenie gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive, które zostały wycenione na kwotę 799 dolarów. Automatycznie rozbudziło to dyskusję na temat prognozowanej sprzedaży nowoczesnej technologii oraz ofertach konkurencji. Branżowy analityk z agencji Wedbush Morgan - Michael Pachter - zdecydował wypowiedzieć się w tej sprawie.

Jego zdaniem wysoka cena sprzętu HTC oraz prognozowana, również wysoka kwota 600 dolarów za ofertę Oculusa może tylko pozytywnie wpłynąć na kontrofertę Sony i sprzedaż ich PlayStation VR. Na chwilę obecną nie poznaliśmy oficjalnej ceny tego urządzenia, ale krążą pogłoski, że może ono kosztować nawet 500 dolarów.

W takiej sytuacji, jeżeli japońska korporacja rzeczywiście będzie w stanie zaoferować sprzęt w tej cenie, Sony może stać się najbardziej przystępną ofertą na rynku. PlayStation VR na tle konkurencji, jeżeli wystosowana zostanie przyjazna oferta cenowa dla konsumentów, może bardzo szybko stać się liderem. Nie zapominajmy, że baza użytkowników PlayStation 4 jest duża i posiadacze tego sprzętu są gotowi na jego premierę.

Batalia pomiędzy PlayStation VR, HTC Vive oraz Oculus Rift rozpocznie się już tej jesieni, kiedy wszystkie sprzęty powinny już pojawić się na rynku. Czas pokaże, który z koncernów wystosował najlepszą ofertą dla konsumentów i przygotował najciekawsze gry.

Źródło: http://www.psu.com/news/29455/PlayStation-VR-can-dominate-if-its-priced-lower-than-$500-says-Pachter

Tagi: htc vive Michael Pachter oculus rift playstation vr wirtualna rzeczywistość