Patryk Jankowski Patryk Jankowski 23.02.2016 09:37
Pierwszego dnia Fallout 4 sprzedawało się lepiej w dystrybucji cyfrowej niż w pudełkach
459V

Pierwszego dnia Fallout 4 sprzedawało się lepiej w dystrybucji cyfrowej niż w pudełkach

Fallout 4 (PS4) to jedna z najważniejszych, a wielu napisałoby, że najważniejsza premiera ostatnich lat. Jak ten tytuł sprzedawał się w pierwszych dniach od premiery? Okazuje się, że wyniki są całkiem zaskakujące, szczególnie w dniu rynkowego debiutu.

Z najnowszych informacji opublikowanych przez studio Bethesda wynika, że gra Fallout 4 (PS4) w pierwszym dniu obecności na rynku sprzedawała się lepiej w dystrybucji cyfrowej, aniżeli w standardowej, pudełkowej wersji na półkach sklepowych. I mowa tutaj o wszystkich platformach na których dostępna jest gra.

Na ten temat wypowiedział się sam twórca gry, Todd Howard, który rozmawiał o Fallout 4 (PS4) z przedstawicielami redakcji Game Informera. Twórca superprodukcji nie ujawnił jednak dokładnych statystyk dotyczących sprzedaży, ale wyraził swoje zdumienie dotyczące pierwszego dnia, kiedy to cyfrowe wersje tego tytułu sprzedawały się w większości.

Bethesda jeszcze w ubiegłym roku informowała o tym, że do sprzedawców zostało wysłane aż 12 milionów egzemplarzy Fallout 4 (PS4). Tytuł generuje najprawdopodobniej rekordowe przychody dla tego wydawnictwa, ale warto jest poczekać na oficjalne raporty finansowe firmy i dane dotyczące konkretnej ilości sprzedanych kopii gry.

Na koniec warto wspomnieć, że tytuł został uznany grą roku na gali DICE Awards. Naszą recenzję możecie przeczytać pod tym adresem, średnia ocen na Metacritic to 87 punktów.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/fallout-4-sold-better-digitally-than-physically-on/1100-6435002/

Tagi: