Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 27.02.2016 12:35
Japońska Przystań #12 - tygodnik o grach z KKW
924V

Japońska Przystań #12 - tygodnik o grach z KKW

Graczom coraz bardziej tęskno do daty premiery Persona 5 (PS4). Ujawnione informacje wskazują, iż stanie się to wkrótce, ale jeszcze trzeba uzbroić się w cierpliwość. Na pociechę być może wystarczy obszerna zapowiedź gry zbliżonej klimatem Caligula (PS Vita) na zdawałoby się umierającą PS Vitę. Poza tym kolejne wieści na temat Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4) i Tales of Berseria (PS4) oraz zbliżającego się szybkimi krokami gotyckiego Nights of Azure (PS4). Dla oczekujących na Ys VIII: Lacrimosa of Dana (PS4) mamy natomiast sylwetkę drugiej protagonistki. Zapraszamy do obszernej lektury.

Postanowiliśmy wprowadzić nowy cykl w naszym Tygodniku - "O czym w trawie piszczy". Obecnie są tam odnośniki do newsów nie ujętych w Przystani, ale może znaleźć się też tam coś więcej w razie zainteresowania. Jeśli macie jakieś pomysły, piszcie w komentarzach. Przypominam o możliwości podsyłania własnych newsów.


01. Trójka nowych bohaterów z  Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4) na nowych obrazkach. Relia na własnym zwiastunie

Japońska premiera najnowszej odsłony serii gwiezdnych jRPG-ów Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4) od Tri-Ace już na wyciągnięcie ręki. Square Enix opublikowało zdjęcia odnośnie trzech następnych postaci z gry, tajemniczej mocy Relii (czasowo unieruchamia wrogów), oraz dwóch nowych lokacji -  Northern Territory of Sohma oraz Western Dakaav Mine. Ponadto kolejna główna bohaterka gry dostaje swój zwiastun - wspomniana mała Relia.

Gunther - lat 26. Podwładny Victora. Należy do sił szybkiego reagowania Królestwa Resulli (Central Resulia Army Special Forces Special Response Tactics Group). Podczas wykonywania operacji wojskowych zawsze powierzana jest mu najważniejsza rola. Zawsze stara się być na przedzie i chociaż wydawać by się mogło, że brak mu ogłady i doświadczenia jego przełożeni obdarzają go zaufaniem i mają o nim wysokie mniemanie.

Hana - lat  22. Mimo młodego wieku podwładna Victora, również należąca do sił szybkiego reagowania Królestwa Resulli (Central Resulia Army Special Forces Special Response Tactics Group). Z powodu dużego potencjału w Signeturgy pracowała również z Fiore w Królestwie Laudaq, w tamtejszym instytucie badawczym (Langdauq Royal Signeturgy Research Institute). By pokazać na co ją stać wstąpiła do armii Resulii. Pochodzi z prestiżowej rodziny. Chociaż żołnierka, mówi typowo kobiecym, zdrobniałym językiem.

Dax - lat 40. Również przynależy do sił szybkiego reagowania. Jego oddział stacjonuje w rodzinnym mieście Victora. Jest od niego starszy, ale szanuje go, jako szefa. Zajmuje się wywiadem, a jego informację często decydują o zwycięstwie bądź porażce. Jest cichy i nie odzywa się bez potrzeby.

Wspomniane obrazki możecie obejrzeć TUTAJ. Gra do japońskiej dystrybucji trafi ona 31 marca obecnego roku na konsole PlayStation 4 i PS3. Zachodnią premierę zapowiedziano na ten sam rok, lecz pojawi się u nas tylko wersja PS4.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/star-ocean-5-details-screenshots-victor-subordinates-relia-mysterious-power-more


02. Czarnobrody poleca się na przyszłość na najnowszym zwiastunie One Piece: Burning Blood (PS4)

Animowaną i mangową serię One Piece o przygodach piratów i ich kapitanie w słomkowym kapeluszu - Luffim, którego wszyscy zainteresowani pewnie kojarzą. Wielbiciele wciąż czekają na kolejną grę z nim i jego załogą - One Piece: Burning Blood (PS4). Tym razem by podtrzymać zainteresowanie Bandai-Namco postanowiło opublikować zwiastun prezentujący w boju Marshalla D. Teacha zwanego Blackbeard (Czarnobrody). Ponadto ukazuje on, co oferuje jeden z trybów gry - Marineford Arc Story. Przy okazji pojawiły się nowe obrazki, do obejrzenia TUTAJ

Japońską datę premiery wyznaczono na 21 kwietnia obecnego roku, więc jeszcze trochę trzeba poczekać. Europa otrzyma tytuł 3 czerwca. Gra jest bijatyką, a jej ceny kształtują się tak: wersja PlayStation 4 - 7800 jen (~250 zł), PS Vita - (~220 zł).

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/one-piece-burning-blood-adds-blackbeard-story-trailer


03. Świat Sword Art Online trafi do wirtualnej rzeczywistości? Filmowa zapowiedź

Jeśli ktoś czytał tomiki mangi albo oglądał anime Sword Art Online  to może się poczuć lekko zaniepokojony, ale wygląda na że fikcja może stać się prawdą. Japoński koncern IBM ogłosił, iż wdrożono projekt przeniesienia świata SAO do wirtualnej rzeczywistości (VR).

Sword Art Online: The Beginning będzie podobnie jak w oryginalnej opowieści sieciowym jRPG w VR. Jak zapowiada IBM Japan tytuł ma zostać stworzony przy pomocy najnowszej technologii Cognitive Computing - "Watson" (system symulujący ludzkie myśli/odczucia i przekładający je na komputerowe modele) oraz bardzo wydajnej "chmury" - "SoftLayer". Pozwoli to na stworzenie dokładnych modeli 3D awatarów graczy (oraz szczegółowego i reagującego na poczynania gracza otoczenia), dzięki czemu w pełni będą mogli funkcjonować w wykreowanym świecie online i poczuć jego atmosferę. O tym wszystkim opowiada materiał wideo zaprezentowany poniżej.

Pierwsze testy rozpoczną się już w marcu, chętni mogą się zapisywać na oficjalnej stronie gry. Jak widać wszystko idzie według scenariusza anime, najpierw udane beta-testy, a później po oficjalnej premierze uwięzienie w wirtualnym świecie z groźbą śmierci gracza. Nie wiem jak wy, ale osobiście będę się trzymał od tego z daleka. ;)

źródło newsa: http://www.siliconera.com/2016/02/22/sword-art-online-getting-virtual-reality-project-ibm-japan/


04. Gra z uniwersum Touhou oficjalnie po angielsku? Na Zachodzie jeszcze tego lata

Uniwersum Touhou Project narodziło się w 1996 roku, jako seria niezależnych gier - strzelanek, pierwotnie wydanych na komputery PC-98. Akcja toczy się w krainie Gensokyo zamieszkiwanej m.in przez istoty zwane Youkai. Seria liczy obecnie ponad 25 pozycji z różnych gatunków, aczkolwiek mimo popularności nie dorobiła się  jeszcze oficjalnego anime. 

Dotychczas żaden tytułów nie został wydany na zachodzie, chociaż część z nich fanowsko przetłumaczono na język angielski. Jednak jedna z odsłon cyklu doczekała się oficjalnej angielskiej translacji w Hong Kongu. Wiadomo też, że zarówno USA jak i Europa dostaną już wkrótce własne wersje. Chodzi o Genso Rondo (PS4), które debiutowało w Japonii na PlayStation 4 niecały rok temu. Jest to typowa strzelanka/shmup w klimatach serii. Według zapowiedzi na wspomnianych rynkach grę wyda NIS America. Orientacyjny termin premiery to lato bieżącego roku. 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/touhou-project-shoot-em-up-genso-rondo-coming-west-this-summer


05. FuRyu zapowiada kolejnego jRPG-a na "umierającą" Vitę - Caligula (PS Vita). Debiutancki zwiastun i obrazki

Niby PS Vita umiera, lecz wciąż przybywają jej nowe tytuły jRPG. Tym razem jest to Caligula (PS Vita), gra tworzona przez studio Aquria, wydawcą natomiast zostało FuRyu. Twórcą scenariusza jest ta sama osoba, co w przypadku Persony 1 i 2. Japońską datę premiery wyznaczono na 23 czerwca. Preorderowcy otrzymają: kod na kostium kąpielowy, graficzną broszurkę,  krążek CD z muzyką, oraz bilet na specjalną imprezę. Cena - 6980 jen (~250 zł).  W grze "Caligula" nie ma żadnego związku ze znanym cesarzem rzymskim, chodzi o syndrom chorobowy polegający na chorobliwym pragnieniu (bądź czynienia) rzeczy nieosiągalnych oraz łamaniu wszelakiego tabu. 

Akcja rozgrywa się w wirtualnym świecie zwanym Mobius, gdzie uwięziono dziewięcioro mężczyzn i kobiet, których celem będzie powrót do domu. Tytuł bierze na tapetę współczesne patologie oraz podejmuje temat traumy. Protagonistom zamkniętym w Mobiusie wydaje się, że prowadzącą idealne szkolne życie, nie zdając sobie sprawy z istnienia realnego świata i wciąż uczęszczają do tego samego liceum. Z jakiegoś powodu część z nich odzyskuje pamięć i pragnie wrócić do siebie, w tym celu zakładają grupę Going Home. Innym natomiast podoba się obecna sytuacja, więc chcą przeszkodzić tym, którzy pragną opuścić wirtualny świat.

Mobius to sztucznie stworzony świat przez vocaloid zwany “μ” (mi). Ludzie znajdują tu schronienie od trudów codzienności. Tutaj każdy, niezależnie od wieku, zostaje licealistą w wiecznie powtarzanym, trzyletnim systemie nauczania. Ludzie mamieni są jej piosenkami, które obiecują spełnienie każdego marzenia. 

 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/furyu-announces-caligula-ps-vita


06. Ys VIII: Lacrimosa of Dana (PS4) dostanie dwóch protagonistów

Kolejna odsłona znanej i wieloletniej serii jRPG-ów akcji - Ys została zapowiedziana jeszcze podczas targów TGS 2014. Od tego czasu o Ys VIII: Lacrimosa of Dana (PS4) wciąż nie jest specjalnie głośno, ale Nihon Falcom potwierdza, iż prace nad grą wciąż trwają, a do japońskich sklepów trafi latem obecnego roku na konsole PlayStation 4 i PS Vita.

W ostatnim numerze magazynu Famitsu ujawniono, że dostaniemy drugiego głównego bohatera. Oprócz Adola będzie to tajemnicza błękitnowłosa dziewczyna - Dana. Nie pochodzi ona z Eresii, tylko z jakiegoś bardziej zaawansowanego technicznie regionu świata. W walce używa dziwnej broni w kształcie półksiężyca.  Pojawia się w snach naszego rudowłosego młodzieńca. W jego to własnie marzeniach będziemy poznawać historię dziewczyny. Marzenia senne mają mieć przełożenie na poczynania Adola i na odwrót. Można ją zobaczyć na nowych obrazkach, do obejrzenia TUTAJ

Akcja gry będzie toczyła się na wyspie "Sirens Island", w archipelagu South Gria, na Morzu Goethe'go. Otrzymamy własną kryjówkę "Driftng Village", którą można rozwijać poprzez ratowanie kolejnych rozbitków. Z czasem przyjdzie potrzeba jej obrony, którą niekoniecznie musi prowadzić Adol. 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/ys-viii-has-dual-protagonists


07. Garść nowych informacji o Persona 5 (PS4) 

Mimo iż gracze z wywieszonymi językami na całym świecie oczekują daty premiery Persona 5 (PS4) Atlus milczy jak zaklęty, rzucając od czasu do czasu jakiś ochłap w postaci strzępów informacji. Obecne pochodzą z magazynu Persona Magazine #2016 March, który przeprowadził wywiad z dyrektorem serii Katsurą Hashino. Jeśli kogoś interesują skany z czasopisma, warto by zajrzał TUTAJ.

  • Konstrukcja lochów będzie całkiem odmienna niż w poprzednich odsłonach. Każdy otrzyma też swoją własną historię.
  • Wybierając znany wszystkich temat "nieuchwytnych złodziei" (phantom thieves) Atlus ma nadzieję zaskoczyć graczy i wprowadzić więcej pomysłów, niż mogłoby się początkowo wydawać. Poprzez połączenie współczesnego dramatu z Personą chce stworzyć coś, co będzie kwintesencją elektronicznej rozrywki.
  • Wybór padł na Tokio ponieważ Atlus chce umieścić akcję gry w dobrze nam znanym świecie.
  • Pojawi się system zbliżony do Social Linków. Stosunki międzyludzkie mają być bardziej rozbudowane, niż to miało miejsce wcześniej.

W tym roku Atlus świętuje dwudziestolecie serii. Hashino wspomniał, iż przygotowują specjalną wiadomość, która ucieszy osoby oczekujące Persony 5, więc niech śledzą przyszłe doniesienia. 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/persona-5-director-shares-new-tidbits-march-2016-issue-persona-magazine


Tagi: gry z japonii japonia Japońska Przystań jrpg

Przejdź do strony