Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 22.02.2016 19:49
Hideo Kojima nigdy nie zrobi gry podobnej do P.T. Nie chce wracać do przeszłości
875V

Hideo Kojima nigdy nie zrobi gry podobnej do P.T. Nie chce wracać do przeszłości

Co jakiś czas informujemy Was o wycieczkach Kojimy po świecie. Jakiś czas udzielił wywiadu serwisowi Polygon, w którym przyznał, że nie zamierza nigdy zrobić gry podobnej do P.T. czy Silent Hills (PS4).

W wywiadzie dla serwisu Polygon, Hideo Kojima został zapytany, czy zamierza zrobić kiedyś grę podobną do P.T. albo Silent Hills (PS4). Kojima odpowiedział, że coś takiego nigdy nie będzie mieć miejsca. Nie wyklucza jednak stworzenia czegoś innego w klimatach horroru.

P.T. to był eksperyment, aby zrozumieć różne rzeczy pod kątem produkcji Silent Hills, stąd nie sądzę, że zrobię kiedykolwiek coś podobnego. Chcę kiedyś spróbować sił z horrorem, ale jako horror nie mam tutaj na myśli gatunku gier wideo, a po prostu strach jako motyw przewodni.

Po P.T. zauważyłem, że powstało lub powstaje wiele podobnych gier. Osobiście nie chcę robić czegoś, co byłoby w tym samym klimacie. Chcę tworzyć rzeczy, które są inne i pozwalają spojrzeć na problem z innej perspektywy.

Kojima spytany o całą sprawę z Konami, odpowiedział jedynie, że nie zamierza komentować tamtych wydarzeń, gdyż chce iść do przodu, a nie patrzeć wstecz.

Źródło: http://gamingbolt.com/kojima-on-why-he-will-never-release-a-game-like-p-t-doesnt-want-to-look-back-at-the-konami-drama

Tagi: hideo kojima konami P.T. Silent Hills