Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.02.2016 13:43
HTC Vive będzie bardzo drogą zabawką
1045V

HTC Vive będzie bardzo drogą zabawką

Sony jeszcze nie ujawniło daty premiery i ceny PlayStation VR, więc nie wiemy jak będzie się miała ona do propozycji innych firm pracujących nad swoją technologią VR. Wiemy za to, że HTC Vive będzie bardzo drogą zabawką, którą kupić będzie można już w kwietniu.

HTC Vive będące owocem współpracy Valve i HTC dostępne będzie do kupna na początku kwietnia i kosztować będzie - uwaga - 799 dolarów. Za taką cenę dostaniemy headset, kontrolery ruchowe oraz laserowy wskaźnik Lighthouse pozwalający śledzić ruchy gracza.

Jeśli więc zamówiliście sprzęt w tym miesiącu, to dotrze do was właśnie w kwietniu. I tak, HTC/Valve wysyłają headset do Polski. Jak skomentowano tak wysoką cenę? Usprawiedliwiona jest ona przede wszystkim kontrolerami ruchowymi oraz laserowym wskaźnikiem, które podniosły cenę całości o 200 dolarów względem konkurencyjnego Oculusa.

Zalecane wymagania sprzętowe HTC Vive to:

  • CPU - Intel i5-4590/AMD FX8350
  • GPU - nVidia GTX 970/AMD Radeon R290
  • RAM - 4GB
  • Wyjście wideo - HDMI 1.4 lub Display Port 1.2
  • USB - 1x 2.0
  • OS - Windows 7 SP1

Gdzie w tym wszystkim odnajdzie się Sony ze swoim PlayStation VR? Przypomnijmy, że plotki mówiły o samym headsecie za 299 dolarów, a kompletnym zestawie z kontrolerami, kamerą i headsetem za 499 dolarów. Wygląda na to, że Sony stoi przed ogromną szansą bycia propagatorem VR wśród mniej zamożnych graczy.

Źródło: http://uploadvr.com/htc-vive-is-799/

Tagi: HTC htc vive Valve vr wirtualna rzeczywistość