Daniel Stroński Daniel Stroński 19.02.2016 14:00
Twórcy tłumaczą, na czym polegają wyzwania "na żywo" w odcinkowym Hitmanie
944V

Twórcy tłumaczą, na czym polegają wyzwania "na żywo" w odcinkowym Hitmanie

Hitman (PS4) będzie wypuszczany w częściach, ale deweloper nie chce, by ludzie czekali z kupnem do wydania całości. Radą na to mają być wyzwania "na żywo", które będzie można wykonać tylko przez pewien czas. Czym są dokładnie?

By zachęcić graczy do kupowania fragmentów gry Hitman (PS4) na bieżąco, gra będzie urozmaicana specjalnymi zadaniami, dostępnymi do wykonania przez krótki okres. Twórcy wyjaśnili, na czym będą one dokładnie polegać:

Elusive Targets - kontrakty dostępne przez niedługi czas, gdzie stworzone specjalnie dla nich postacie  będą dodane do otwartej mapy gry. Będzie tylko jedna możliwość na próbę ich wyeliminowania i jeśli uciekną, znikną z naszej gry na zawsze.

Na potrzeby tego wydarzenia przygotowana będzie cała odprawa i powód, dla którego cel znajduje się w danej lokacji. Nie znaczy to, że będzie można z miejsca się na nich zaczaić. Najpierw czeka nas przestudiowanie dostępnych danych i szukanie wskazówek. Istotna będzie tutaj fotografia, gdyż postać nie podświetli się w trybie Instynktu. Nie można też korzystać z opcji zapisu. Jeśli popełnimy błąd, utracimy możliwość pozbycia się takiej osoby na zawsze. Nagrody? Za kilka takich wyzwań zakończonych sukcesem otrzymamy dostęp do garniturów Agenta 47 z poprzednich gier.

Tryb Escalation to coś wyjątkowego dla graczy szukającego wyzwania. Będziemy w nim powtarzać w kółko jedną misję, lecz z każdym kolejnym podejściem kryteria zabójstwa zyskają na stopniu trudności, zostaną dodane nowe przeszkody itp. Każdorazowo będzie to pięć poziomów i opcja zapisu ma być niedostępna, lecz chętni spróbują swoich sił ile razy chcą, wspinając się na szczyt list rankingowych.

Dodatkowo czeka na nas tryb Contracts, działający tak samo jak w Hitman: Rozgrzeszenie™ (PS3) (wybieramy metodę zabójstwa na istniejącej planszy i inni próbują to wykonać) oraz Live Challenges, czyli rozmaite wyzwania wewnątrz misji - coś w rodzaju tego, co widzieliśmy w becie w zakładce "Challenges", np. "Hammer Time" - wyeliminuj wszystkich strażników korzystając z młotka.

To tyle. Przypominamy, że nowego Hitmana podzielono na kilka większych otwartych plansz w różnych krajach, a każda z takiej lokacji zawrze w sobie kilka misji fabularnych i zlecenia poboczne. 11 marca dostaniemy Prolog i Paryż za 63 zł, a w kolejnych miesiącach dochodzić będą kolejne miasta, ~40 zł za sztukę. Jest opcja zaklepania sobie całości za cenę w okolicach 240 zł. Odsyłamy do naszego Playtestu bety.

Źródło: http://steamcommunity.com/app/236870/discussions/0/412447613561260963/

Tagi: hitman IO Interactive playstation 4