Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 18.02.2016 17:44
Nowa seria książek z uniwersum Assassin's Creed zabierze nas w świat Azteków
334V

Nowa seria książek z uniwersum Assassin's Creed zabierze nas w świat Azteków

Wraz z nowym cyklem książek z uniwersum Assassin's Creed udamy się do Mezoameryki, poznamy Hernana Cortesa, ale też zahaczymy o XIX-wieczny Nowy Jork i nie tylko.

Cykl "Last Descendants" wciągnie nas w historię kilku nastolatków, którzy przez różne zbiegi okoliczności zostaną wplątani w toczącą się od tysięcy lat wojnę pomiędzy asasynami a templariuszami. Seria książek została napisana przez Matthewsa J. Kirby'ego, zdobywcę wielu nagród literackich. Całość w założeniu jest cyklem przygodowym dla młodzieży, który na dodatek ma zawierać wartości edukacyjne, gdyż przybliży nastoletnim czytelnikom istotne postacie historyczne takie jak Hernan Cortes czy William "Boss" Tweed. Na poszczególnych stronach spotkamy nawet śpiewaczkę operową, Adelinę Patti.

Akcję rozpocznie niewinna przygoda, w ramach której Owen, młody człowiek chcący oczyścić imię ojca, przekona szkolnego informatyka, aby pozwolił mu skorzystać z Animusa, co jak wiemy z serii gier nie jest czymś specjalnym. Problem polega na tym, że Owen w trakcie poznawania historii swojej rodziny, odkryje istnienie Trójzębu Edenu (Trident of Eden) - potężnego i obecnie zagubionego artefaktu. Dzięki odkryciu Owena, rozpocznie się wyścig pomiędzy templariuszami a asasynami w celu odzyskania artefaktu.

Seria "Last Descendants" jest przeznaczone dla czytelników w wieku 12-lat. Pierwsza książka z planowanego cyklu pojawi się we wrześniu 2016 roku. Następna zostanie wydana w styczniu 2017 roku.

Źródło: http://blog.ubi.com/assassins-creed-last-descendants-book-series-coming-this-year/

Tagi: Assassin's Creed last descendants