Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 18.02.2016 17:25
Wartość przemysłu growego ciągle rośnie
354V

Wartość przemysłu growego ciągle rośnie

Gry wideo nie są już domeną niszy, a popularnym środkiem spędzania wolnego czasu, ciekawym kierunkiem zawodowym, a także potężnym medium. Jak szybko zmienia się wartość przemysłu growego i czym jest to spowodowane?

Amerykańska grupa analityczna NPD połączyła siły z firmą zajmującą się przemysłem gier komputerowych ESA, czego wynikiem jest raport zliczający wartość gier wideo w Stanach Zjednoczonych. W 2015 roku nasza ulubiona rozrywka została wyceniona na 23.5 miliarda dolarów, co jest o 5 % lepszym wynikiem niż rok wcześniej. Aż 16.5 milarda z tej sumy to pieniądze zarobione na sprzedaży gier, zarówno fizycznie jak i cyfrowo, dodatków oraz subskrybcji. 

Z roku na rok przemysł ten staje się coraz bardziej znaczący, a spowodowane jest to coraz większą różnorodnością tytułów, które trafiają do bardzo szerokiego wachlarza odbiorców. Niedzielni gracze pobawią się na swoich telefonach, a hardkorowcy dostają wysokobudżetowe tytuły na konsole i PC-ty. Nie można zapominać także o ogromnym wpływie e-sportu, który ciągle rośnie w siłę. 

Rynek ten jest też o tyle specyficzny, że nawet produkcje o bardzo małym budżecie mogą zarobić ogromne sumy, czego najlepszym przykładem jest Minecraft (PS4). Warto też wspomnieć o ogromnej. darmowej reklamie jaką są media społecznościowe. Gracze uwielbiają dyskutować o swoich ulubionych tytułach, udostępniać zrzuty ekranu, czy filmiki z rozgrywki. 

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2016/02/16/video-game-industry-revenue-2015-revealed/

Tagi: esa npd raport finansowy