Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.02.2016 14:09
Sprzęty mobilne osiągną jakość grafiki PS4 w 2017 roku
1537V

Sprzęty mobilne osiągną jakość grafiki PS4 w 2017 roku

Nie wierzycie w tytuł informacji? Tak twierdzi odpowiedzialny za ekosystem ARM w ARM Ltd. Nizar Romdan, który poruszył temat wydajności mobilnych procesorów w najbliższym czasie w trakcie Casual Connect, które odbyło się w Amsterdamie.

Według Romdana, możliwości mobilnych procesorów już dawno przekroczyły to, co potrafiło wygenerować PS3 i Xbox 360, a za jakiś czas dogonione zostaną także konsole tej generacji - PS4 i Xbox One. Dodał oczywiście, że jest świadom ograniczeń baterii i designu sprzętów mobilnych, a także samego zapotrzebowania na konsole, ale z powodu nadejścia VR - mobile stanie się ważnym graczem.

W mojej opinii, mając na uwadze nadchodzące sprzęty VR, to urządzenia mobilne mogą stać się tym, czym zainteresuje się hardkorowy gracz. Przenośne sprzęty zaoferują identyczne doświadczenia co PC-ty i konsole. Nie będziemy mieli takiej samej mocy przerobowej, ale efekt końcowy będzie taki sam. To może być moment przełomowy dla gier na sprzętach przenośnych.

Cóż. O śmierci konsol, PC-tów i zwycięstwie mobilek słyszymy od kilku lat. Tylko jakoś nie bardzo przewidywania chcą się ziścić...

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2016-02-17-arm-mobiles-will-be-graphically-equivalent-to-ps4-xbox-one-by-2017

Tagi: casual connect mobile playstation 4