Patryk Jankowski Patryk Jankowski 18.02.2016 11:10
Sony szuka inżynierów do nowego studia w Manchesterze do prac nad grami dla PlayStation VR
377V

Sony szuka inżynierów do nowego studia w Manchesterze do prac nad grami dla PlayStation VR

Manchester jest jednym z nowych miejsc na mapie korporacji Sony, gdzie będą przygotowywane gry z myślą o wykorzystaniu nowatorskiej platformy do gier PlayStation VR. Oddział szuka właśnie pracowników do rozpoczęcia prac nad nowymi produkcjami.

Koncern Sony zainwestował duże fundusze w rozkręcenie gałęzi rynku wirtualnej rzeczywistości. I nie chodzi tutaj tylko o samą produkcję PlayStation VR, ale również dbanie o wysokiej jakości zawartość, która będzie oferowana po premierze. Zawartość to gry, które przygotowywane są również w nowym studiu Sony w Manchesterze.

Angielski oddział japońskiej firmy założył tam niewielki zespół z siedzibą we wspomnianym mieście, który ma zająć się produkcją wysokiej jakości gier wideo na debiutującą w tym roku, nową platformę do grania. W ogłoszeniu o pracę możemy przeczytać, że w Manchesterze wyrazili zapotrzebowanie na doświadczonych grafików, dyrektorów kreatywnych oraz doświadczonych projektantów gier.

Tamtejszy oddział firmy chce zbudować zespół wykwalifikowanych i bardzo doświadczonych specjalistów, który po premierze PlayStation VR będzie mógł dostarczać wysokiej jakości gry wideo. Z opisu ogłoszenia wynika, że już trwają prace nad jednym projektem, a osoby zainteresowane będą stopniowo wdrażane w prace nad nową marką.

Bardzo ciekawe, ale nadal Sony milczy w sprawie daty premiery PlayStation VR oraz potencjalnej ceny tego sprzętu. Ostatnio pojawiły się doniesienia o premierze gogli wirtualnej rzeczywistości Sony jesienią tego roku, ale japoński koncern szybko je zdementował.

Źródło: http://www.gamasutra.com/view/news/266087/Get_a_job_Be_an_Artist_working_on_PlayStation_VR_games_at_Sony.php

Tagi: Manchester playstation 4 playstation vr praca sony