Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 20.02.2016 11:30
Japońska Przystań #11 - tygodnik o grach z KKW
719V

Japońska Przystań #11 - tygodnik o grach z KKW

W dzisiejszym odcinku. Guilty Gear Xrd: Revelator (PS4) otrzymuje kolejną postać. W Project City Shrouded in Shadow (PS4) zobaczymy Ultramana, a Super Robot Wars OG: The Moon Dwellers (PS4) wreszcie pojawi się po angielsku (aczkolwiek tylko w Azji). Ponadto sylwetki dwóch bohaterów z Tales of Berseria (PS4). Japonia natomiast otrzymuje kolejny jRPG-owy klasyk z PS2. Życzę owocnej, weekendowej lektury.

01. Guilty Gear Xrd: Revelator (PS4) dostanie postać Ravena

Guilty Gear Xrd: Revelator (PS4) to kolejny przedstawiciel długiej i znanej serii bijatyk 2D.  W Japonii gra trafi do sklepów już 27 maja obecnego roku na PlayStation 4 oraz PS3., w cenie 6800 jen (~240 zł). Edycja limitowana kosztować ma 9800 jen (~350 zł). Europejczycy, według zapowiedzi, również mają zobaczyć swoją wersję, ale dopiero 10 czerwca

Magazyn Famitsu w najnowszym numerze przedstawił kolejną postać, którą zobaczymy w grze. Będzie to Raven, który wprawdzie niezbyt często, ale jednak pojawiał się w poprzednich odsłonach. Wcześniej ujawniono również takich bohaterów jak: Johnny Sfondi, Jack-O, Jam Kuradoberi, Dizzy oraz Kum Haehyun.

 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/guilty-gear-xrd-revelator-adds-raven


02. Do City Shrouded in Shadow (PS4)​ zawita Ultraman. Być może również Godzilla

City Shrouded in Shadow (PS4) to przygodowo-zręcznościowy tytuł od Bandai Namco i studia Granzella. O grze wspomniano już podczas minowych targów TGS 2015, a według zapowiedzi trafi na PlayStation 4 i PS Vitę.

Akcja gry ma miejsce w mieście jakich wiele, pogrążonym w codziennym zgiełku. Nagle pojawia się zagrożenie, którego nikt nie rozumie. Protagonistami są zwykli, niczym się nie wyróżniający obywatele. Wraz z innymi musi stawić czoła gigantycznemu cieniowi niszczącemu i pochłaniającemu kolejne dzielnice miasta. Tylko jak stawić czoła niebezpieczeństwu nie posiadając żadnych specjalnych umiejętności? Wiadomo również, że do wyboru będzie dwoje bohaterów: mężczyzna Ken Misaki bądź kobieta Miharu Matsuhara.

Najnowszy numer magazynu Famitsu opublikował parę ciekawych zdjęć z gry. Na jednym można zobaczyć znaną w Japonii telewizyjną postać z lat 60-tych ubiegłego wieku tj. Ultramana. Na innym za to znajdziemy sylwetkę dziwnie przypominającą Godzillę

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/ultraman-granzella-city-shrouded-shadow


03. Magazyn Famitsu ujawnia dalsze postacie z Super Robot Wars OG: The Moon Dwellers (PS4). Zapowiedziano anglojęzyczną wersję ale tylko dla Azji Wschodniej. 

W najnowszym numerze magazynu Weekly Famitsu pojawiły się kolejne postacie z gry dla miłośników tasiemcowatej serii o wielkich robotach - Super Robot Wars OG: The Moon Dwellers (PS4) na Playstation 4 i PS3. Tytuł będzie symulacyjnym jRPG-iem  i pojawi się w Japonii jeszcze tego roku.

Bohaterowie, mechy i wrogowie.

  • Bellzelute - mech stworzony przez przez Ashalleya Kreutzera.
  • Calvina Coulange - testowy pilot Bellzelute,
  • Festenia Muse - żywiołowa dziewczyna pracująca z Calviną.
  • Raftclans Aulun - wysokiej klasy mech z tajemniczą mocą  od Fury
  • Al-Van Ranks - członek Fury, znający Calvinę. Ma oko na nią i mecha Touyi.
  • Endlich Geist - wzmocniona wersja Allest Geist, wrogiego robota z poprzednich odsłon serii.

Ponadto Bandai Namco Entertainment Asia jeszcze tego roku zamierza wydać wersję gry na PS4. z angielskimi napisami, ale tylko w krajach i terytoriach Azji Wschodniej tj. Singapur, Indonezja. Malezja, Tajlandia i Filipiny. Nam na chwilę obecną pozostaje tylko import. Poniżej zwiastun.

 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/super-robot-wars-og-moon-dwellers-adds-bellzelute-festenia-more

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/super-robot-wars-og-moon-dwellers-ps4-english-version-announced-asia


04. Zarządzanie zamkiem i tworzenie własnego bohatera na najnowszych zwiastunach Samurai Warriors 4: Empires (PS4)

Samurai Warriors 4: Empires (PS4) to kolejna część gier akcji z elementami RPG od Omega Force i Koei Tecmo, rozgrywających się na japońskich polach bitew. Empires dorzuca także nieco strategii, co można zobaczyć na opublikowanych właśnie zwiastunach i nowych obrazkach do obejrzenia TUTAJ. Najnowsze materiały filmowe pokazują jak rozwijać zamek i tajniki kreacji własnego bohatera.

Gracze dostaną wolną rękę w tworzeniu własnego bohatera. Zadecydujemy o jego wyglądzie, sile przywództwa, mądrości czy zdolnościach politycznych. Dobierzemy zestaw ruchów, a także stworzymy herb rodowy. Stworzone postacie staną się integralną częścią świata gry i będą mieć wpływ na życie historycznych bohaterów (jako przyjaciele bądź wrogowie). Sylwetki historycznych charakterów, będzie można wykorzystać też przy tworzeniu własnego awatara. Posiadany zamek obwiesimy różnymi dekoracjami w tym w tym flagami dającymi różnorakie bonusy. 

Tytuł do europejskiej sprzedaży trafi już 11 marca na konsole PlayStation 4, PS3 i PS Vita. Tylko PS4 otrzyma wersję pudełkową. 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/samurai-warriors-4-empires-details-character-substitution-castle-customization


05. Dwie postacie z  Tales of Berseria (PS4) Rokurou i Eleanor na pierwszych obrazkach

Magazyn Famitsu ujawnił dwie postacie z nadchodzącego tytułu ze znanej serii jRPG - Tales of Berseria (PS4). Pojawiły się pierwsze obrazki i informacje.

  • Rokurou - lat 22. Młody uroczy i swawolny szermierz. Lata wcześniej jego również dosięgła choroba Daemonblight zamieniając go w Daemona. On jednak nabytą moc zamiast ku złemu wykorzystał, by stać się mistrzem w rodzinnej sztuce walki mieczem i wciąż podąża własną drogą. W pewnej chwili ma do spłacenia dług wobec Velvet, więc zaczyna jej towarzyszyć. Chociaż nosi ze sobą ogromny miecz "Sword of Life" woli walczyć dwoma sztyletami.
  • Eleanor - lat 18. Tamaishi należąca do "Seiryou". Jako pierwszej klasy Tamaishi dzień i noc nie ustaje w wysiłkach, by uwolnić świat od zagrożenia ze strony Daemonów. Jest bardzo poważna i stara się nie uzależniać od innych, lecz jakaś jej część stale chce czynić dobre uczynki. Beż żenady wyraża swoje emocje ze względu na szczerość, lecz zdaje sobie sprawę ze swojej niedojrzałości i próbuje być nieczuła. 

Przypominamy, że akcja tytułu toczy się w tym samym świecie, co Tales of Zestiria (PS4) tylko w odległej przeszłości. Gra ukaże się w Japonii jeszcze w tym roku na konsolach PlayStation 4 i PS3. Zachód dostanie tylko wersję PS4 oraz PC.

Pojawiły się także nowe zdjęcia z Velvet i towarzyszącym jej Laphicetem. Do obejrzenia TUTAJ.

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/tales-berseria-rokurou-eleanor-further-introduced

źródło newsa: http://www.siliconera.com/2016/02/16/velvet-accompanied-laphicet-tales-berseria/


06. Darmowe World Trigger: Smash Borders (PS Vita) już dostępne na japońskim PS Store

World Trigger: Smash Borders (PS Vita) to gra akcji z elementami taktycznymi opartą o znaną mangę, podobnie jak pokrewny mu World Trigger: Borderless Mission (PS Vita), o walce z kosmitami Neighbors. Jest tytułem free-to-play na urządzenia mobilne, z systemem mikropłatności. Śledzimy losy Yumy Kugi i jego przyjaciół broniącym Border HQ przed najazdem.

Bandai Namco ogłosiło, że na japońskim PS Store pojawiła się już wersja na PS Vitę, oczywiście za darmo. Jest identyczna z wersją smartfonową, ale postępów w rozgrywce nie będzie można przenosić pomiędzy platformami. Waży 45 MB. Ponadto jeśli pobierzemy grę przed 31 marca otrzymamy dodatkowego bohatera - Yuumę Kuga (Past Version).

źródło newsa:  http://gematsu.com/2016/02/world-trigger-smash-borders-ps-vita-now-available-japan


07. Demo mordoklepki Uppers (PS Vita) oraz darmowy motyw dla PS Vity już dostępne na japońskim PS Store

Uppers (PS Vita) to chodzona bijatyka od Marvelous, której producentem jest Kenichiro Takaki (Senran Kagura), gdzie ogólnie rzecz biorąc śmigamy po wypoczynkowym mieście, szukając okazji do bitki i popisów przed dziewczynami. Pojawią się tam m.in takie postacie jak: Ranma Kamashiro, Michiru Sakurai, Tenmei Sanada, Hagi Shiraishi, Seiya Koyanagi, Junya Koyanagi, Liu Wuchang, Shion Ukyo oraz Max Guren Heart.

Gra pojawi się w japońskiej sprzedaży 21 kwietnia, ale już teraz wszyscy chętni mogą zagrać w demo dostępne do pobrania w japońskim PS Store. Zawartość waży 378 MB. Co ciekawe pobierając i grając w demo dostaniemy taniej kupimy pełną wersję gry. Dodatkowo pojawił się również darmowy, stylowy motyw dla PS Vity. 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/uppers-demo-now-available-japan


08. Kolejny jRPG-owy klasyk z PS2 trafia na PS Store. Niestety tylko w Japonii

Na japońskim PS Store pojawiła się kolejna gra z serii Breath of Fire. Tym razem jest to jej ostatnia, piąta część, wydana jeszcze za czasów konsoli PS2 - Breath of Fire: Dragon Quarter (PS2). Waży 1.4 GB, a kosztuje 1234 jen (~45 zł).

Breath of Fire: Dragon Quarter (PS2) to postapokaliptyczny, turowy jRPG, gdzie ludzkość żyje pod ziemią. Główny bohater Ryu wpada na trop pewnej intrygi i próbuje uciec z bunkra, wraz napotkaną, tajemniczą dziewczyną imieniem Nina. Gra ma swego rodzaju ograniczenie czasowe i należy do jednych z najbardziej wymagających tytułów na PS2.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/breath-fire-v-added-ps2-classics-japan


09. Siódma kompilacja piosenek z Hatsune Miku: Project Diva X (PS Vita)

Hatsune Miku: Project Diva X (PS Vita) to kolejna odsłona popularnej serii gier muzyczno-rytmicznych z młodą piosenkarką w roli głównej. Obecnie jest planowana na PS Vitę, jesienią zawita również na PlayStation 4. Japońską premierę wyznaczono na 24 marca bieżącego roku, więc zostało jeszcze około miesiąca na ostatnie szlify.

Sega opublikowała właśnie siódmy już zwiastun z kompilacją trzech piosenek z gry. Są to: Tsumi no Namae (Supercell), Hitorinbo Envy (Denpol-P) oraz Hikyou Sentai Urotander (Shin-P). Pojawiły się również nowe obrazki z Miku, m.im prezentujące nowe kostiumy i piosenki.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/hatsune-miku-project-diva-x-seventh-songs-compilation-trailer


Tagi: gry z japonii japonia Japońska Przystań jrpg

Przejdź do strony