Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 16.02.2016 15:00
Bethesda wygrała kosztowny proces w niemieckim sądzie, aby dopuszczono Fallout 3 do sprzedaży
865V

Bethesda wygrała kosztowny proces w niemieckim sądzie, aby dopuszczono Fallout 3 do sprzedaży

Jakiś czas temu Bethesda podjęła się walki w niemieckim sądzie o dopuszczenie do sprzedaży Fallout 3 (PS3) w Niemczech. Dlaczego firmie zależało na zwycięstwie z Bundesprüfstelle für jugendgefährdende Medien (BPjM), czyli prościej mówiąc, z Federalnym Departamentem ds. Szkodliwego Oddziaływania Mediów na Młodzież?

Bethesda ogłosiła zwycięstwo z BPjM, ale jak podkreśla IGN, był to niezwykle kosztowny i trudny proces. Jego celem było ściągnięcie Fallout 3 (PS3) z listy gier zakazanych trzy lata przed terminem, gdyż zakaz od momentu wydania miał obowiązywać dziesięć lat.

W wypadku Fallout 3 prośba o usunięcie gry z listy gier zakazanych została rozpatrzona pozytywnie, choć minęło tylko siedem lat od momentu zakazu. 4-lutego 2016 roku podjęto decyzję, aby Fallout 3 został usunięty z listy, ponieważ zawartość gry nie jest już w dzisiejszych czasach uznawana za szkodliwą dla młodzieży.

Oczywiście natychmiast pojawia się pytanie - po co? Dlaczego Bethesda walczyła siedem lat po premierze o ściągnięcie Fallout 3 z listy gier zakazanych w Niemczech? Takie pytanie postanowiło zadać Bethesdzie IGN Germany. Odpowiedź?

Na chwilę obecną nie możemy niestety wydać oficjalnego oświadczenia wraz z wyjaśnieniem. Oficjalna odpowiedź pojawi się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

IGN spekuluje, że Bethesda planuje prawdopodobnie wydać Fallout 3 w formie zremasterowanej na konsole obecnej generacji.

Źródło: http://me.ign.com/en/xbox-one-gaming-hardware-xbox-one/115793/news/is-falllout-3-hd-remake-coming-to-ps4-and-xbox-one

Tagi: Bethesda fallout 3 playstation 4