Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 16.02.2016 13:50
PlayStation VR pojawi się znacznie później niż zakładano?
977V

PlayStation VR pojawi się znacznie później niż zakładano?

Jeśli Paul Raines, CEO firmy GameStop, nie przejęzyczył się w wywiadzie dla FOX Business News, to wygląda na to, że PlayStation VR dostaniemy znacznie później niż wszyscy zakładali.

Kiedy Oculus Rift i HTC przygotowuje się do premiery, Sony wciąż milczy o cenie i oficjalnej dacie premiery PlayStation VR. Wygląda na to, że nie bez powodu, gdy z dotychczasowych informacji wynikało, że zestaw mieliśmy dostać w pierwszym półroczu 2016 roku.

Ze słów Rainesa wynika jednak, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Jak sam powiedział w rozmowie z prezenterką FOX Business News:

Przygotowujemy się właśnie na premierę najważniejszych zestawów VR, rozmawiamy więc z Oculusem, HTC i Sony. To duży moment dla VR, dlatego trwają właśnie przygotowania. Jeśli chodzi o Sony, to szykujemy się do premiery na jesieni. Z pozostałą dwójką wciąż jeszcze rozmawiamy.

Choć nie jest to oficjalne zdanie Sony Interactive Entertainment, Raines jako CEO sugeruje, że GameStop rozmawiał już z Sony na temat premiery urządzenia. Sony, nie musząc rywalizować z Oculusem i HTC na platformie docelowej, jaką jest PS4, ma pewien komfort możliwości przeczekania burzy premierowej oraz wyciągnięcia z niej wniosków lub ulepszenia swojego własnego produktu. Być może pośpiech czasami nie jest wskazany.

Źródło: http://vrfocus.com/archives/29644/gamestop-ceo-on-psvr-we-will-bring-the-sony-product-this-fall/

Tagi: gamestop playstation 4 playstation vr sony