Patryk Jankowski Patryk Jankowski 16.02.2016 09:31
Z BioWare odchodzi scenarzysta Mass Effect Andromeda
456V

Z BioWare odchodzi scenarzysta Mass Effect Andromeda

Kolejny pracownik opuszcza obóz BioWare na rzecz konkurencji. Tym razem jest to jeden z głównych scenarzystów gry Mass Effect Andromeda (PS4), który został zatrudniony na podobnym stanowisku w firmie Bungie odpowiadającej za Destiny (PS4).

Chris Schlerf, jeden ze scenarzystów przygotowywanej od lat gry Mass Effect Andromeda (PS4) nie jest już współpracownikiem firmy BioWare. Zmienił On pracodawcę na rzecz studia Bungie, czyli twórców popularnej strzelaniny wieloosobowej Destiny (PS4).

Co ciekawe, tym samym producent wraca w okolice miasta Seattle, gdzie wcześniej współpracował z ekipą 343 Industries odpowiedzialną za świetne Halo 4. Wtedy to Chris Schlerf zajmował się opowieścią o przygodach Master Chiefa, na dzień dzisiejszy nie wiemy, czym będzie zajmował się w Bungie i jaka będzie jego rola przy wspieraniu Destiny (PS4) oraz potencjalnej produkcji Destiny 2 (PS4).

Wspomniane Mass Effect Andromeda (PS4) pojawi się najpewniej na rynku jeszcze w tym roku, ale konkretnej daty premiery gry nadal nie ujawniono.

Ostatnio informowaliśmy Was, że z ekipy BioWare odszedł również kierownik rozwojowy firmy - Chriss Wynn. Bardzo możliwe, że projekt jest finalizowany i na tym etapie prac, wspomniany Schlerf oraz Wynn nie mieli już konkretnych zajęć i wypełnili swój kontrakt, stąd decyzje o odejściu.

Jeżeli mowa o drugiej odsłonie popularnego Destiny (PS4), to tytuł planowany jest dopiero na przyszły rok, więc jeżeli scenarzysta będzie nad nim pracował, to ma sporo czas na przygotowanie graczom świetnej fabuły nowej gry Bungie.

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1184774

Tagi: BioWare bungie Chris Schlerf Mass Effect Andromeda playstation 4