Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 11.02.2016 15:56
Co się dzieje z Hellraid?
763V

Co się dzieje z Hellraid?

Pamiętacie jeszcze o zapowiedzianym prawie 3 lata temu Hellraid (PS4)? Ostatnie pogłoski o tym, że gra nie jest martwa słyszeliśmy w czerwcu zeszłego roku, jednak czy cokolwiek ruszyło naprzód? 

Hellraid (PS4) przenosi nas do uniwersum mrocznego fantasy, które pogrążone jest w cieniu inwazji demonów. Krew, flaki i okrucieństwo są tutaj codziennym widokiem i jedynie czwórka potężnych bohaterów może uratować krainę przed całkowitym upadkiem. Gra jest przedstawicielem gatunku action RPG, jednak kładzie duży nacisk na kooperację pomiędzy maksymalnie czterema graczami, a także na rozbudowany system walki. 

Hellraid (PS4) usłyszeliśmy już na konferencji E3 w 2013 roku i chociaż od tej pory prace nad grą były kilkukrotnie zawieszane i wznawiane, to wciąż nie otrzymaliśmy żadnych pewnych informacji. Wiemy, że twórcy planowali znacznie rozwinąć i powiększyć swój produkt, jednak musieli skupić się najpierw na Dying Light (PS4), a później na ogromnym dodatku "The Following". Co prawda, jak mówi Paweł Marchewka, pracownik Techlandu, firma nie zamierza porzucać swojej najbardziej dochodowej marki, jednak wraz z premierą rozszerzenia deweloperzy będą mieli szanse by odetchnąć i być może zająć się kolejnym IP. 

Hellraid (PS4) było na dosyć zaawansowanym etapie produkcji już kilka lat temu, o czym świadczyły świetne materiały pokazujące zarówno rozgrywkę, jak i system rozwoju bohatera, jednak twórcy mieli znacznie większe plany dla tej gry, dlatego woleli zawiesić nad nią pracę i poczekać do momentu, gdy będą mogli skupić się na niej w pełni. Czy ten moment właśnie nadszedł? Zapewne wkrótce się dowiemy. Chętni przypomnienia sobie czym był Hellraid (PS4) mogą obejrzeć poniższy trailer pochodzący z E3 2013. 

Źródło: http://wccftech.com/hellraid-cancelled-techland-leave-dying-light-ceo/

Tagi: hellraid playstation 4 Techland wideo