Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 08.02.2016 19:57
Kolejne zestawienie ocen - tym razem sprawdzamy Firewatch
945V

Kolejne zestawienie ocen - tym razem sprawdzamy Firewatch

Czy gra, której głównym założeniem jest spacer po opustoszałej puszczy miała jakiekolwiek szanse na sukces? Pomysł może brzmieć dziwnie, ale recenzje potwierdzają, że Firewatch (PS4) to udana produkcja.

Zaczniemy wyjątkowo od nieco mniej przychylnej recenzji, od serwisu GameSpot, która to wytyka grze irytujące problemy techniczne obniżające końcową ocenę do 7 oczek na 10.

Firewatch cierpi w skutek niewielkich, jednak ciągłych problemów technicznych. Za każdym razem, gdy stan rozgrywki zapisuje się, lub w tle doczytywana jest kolejna sekcja, płynność zauważalnie spada. Oznacza to, że przez całą zabawę, co kilka minut gra się krztusi, co wpływa na immersję i psuje atmosferę. Ponadto, dwa razy gra się wyłączyła, raz podczas rozgrywki, a raz na ekranie ładowania.

Redaktor IGN, Ryan McCaffrey, który opisuje siebie jako osobę, która ponad wszystko przekłada produkcje z dobrą, wciągającą historią ocenił tę produkcję na 9.3 punktów, co motywuje pisząc:

Firewatch jest świetne z wielu względów, ale przede wszystkim, ponieważ jest to dorosła gra, o poważnej tematyce, z realistycznymi, dorosłymi dialogami. 

Jeżeli więc uważacie podobnie do Ryana, że otoczka fabularna i klimat są ważniejsze niż techniczne niedociągnięcia, to śmiało możecie sięgnąć po Firewatch (PS4). Pełną listę recenzji i ocen znajdziecie poniżej:

Tagi: campo santo firewatch playstation 4