Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 04.02.2016 16:54
Mamy datę premierę Dooma! A także zawartość edycji kolekcjonerskiej i nowe wideo
1456V

Mamy datę premierę Dooma! A także zawartość edycji kolekcjonerskiej i nowe wideo

„W końcu” – chciałoby się rzec. Poznaliśmy dziś oficjalną datę premiery gry Doom (PS4), a także zawartość edycji kolekcjonerskiej. Dostaliśmy również zwiastun kampanii!

Premiery gry Doom (PS4) możemy spodziewać się 13 maja 2016 roku na PlayStation 4. Oprócz tego twórcy zapowiedzieli edycję kolekcjonerską, a także Pakiet Wieloosobowy Demona. Czego możemy spodziewać się w ramach edycji kolekcjonerskiej?

Limitowana edycja kolekcjonerska Doom, stworzona przy współpracy TriForce, zawiera unikatową, szczegółową, ponad 30-centymetrową figurkę kolekcjonerską jednego z najbardziej kultowych demonów w grze – upiora. Stworzony na podstawie oryginalnych plików 3D z gry, przerażający upiór stoi na podstawce oświetlanej diodami LED, zawierającej też powoli obracającą się turbinę z ośrodka UAC na Marsie. W edycji kolekcjonerskiej Doom znajdziemy też kopię gry w niepowtarzalnym metalowym pudełku.

Edycja kolekcjonerska Doom jest dostępna w przedsprzedaży u wybranych dystrybutorów, w cenie 129,99 euro. Gracze, którzy zamówią edycję kolekcjonerską lub standardową Doom przed premierą, otrzymają Pakiet Wieloosobowy Demona, zawierający unikatowy pancerz demona z trzema wersjami skórek, sześć barw metalicznej farby oraz trzy wzory logo id, które można nałożyć na broń i pancerze. Do tego zestaw sześciu modułów hakerskich – jednorazowych elementów do zużycia, które zapewnią ci przewagę w starciach dla wielu osób.

Doom, kultowa gra, która dała początek całemu gatunkowi, uważana za jedną z najbardziej wpływowych w historii, powraca jako brutalna, ciekawa, pełna wyzwań, współczesna strzelanka. Doom tworzony jest w id Software, studiu, które było pionierem gatunku strzelanek pierwszoosobowych i wynalazło deathmatch dla wielu osób. Nieposkromione demony, siejąca chaos broń i szybki, płynny ruch są podwalinami dynamicznej walki w perspektywie pierwszej osoby – niezależnie od tego, czy chcesz likwidować hordy demonów w głębinach piekieł w kampanii dla jednego gracza, czy rywalizować ze znajomymi w licznych trybach dla wielu osób. Rozszerz wrażenia z gry poprzez edytor Doom SnapMap, dzięki któremu możesz łatwo tworzyć, grać i udostępniać zawartość na cały świat.

 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: data premiery doom id Software playstation 4 wideo zapowiedź