Patryk Jankowski Patryk Jankowski 04.02.2016 10:33
Twórca DiRT Rally zachwala premierę Assetto Corsa, przypomina o marce TOCA i przestrzega Polyphony Digital oraz Turn10
784V

Twórca DiRT Rally zachwala premierę Assetto Corsa, przypomina o marce TOCA i przestrzega Polyphony Digital oraz Turn10

Twórca rajdowego DiRT Rally (PS4) jest przekonany, że symulator Assetto Corsa (PS4) może wbić klin pomiędzy marki Forza Motorsport oraz Gran Turismo i stać się dla nich sygnałem, że nie tylko te dwie topowe marki mogą się liczyć w gatunku gier wyścigowych.

Konsolowa premiera symulacyjnego Assetto Corsa (PS4) jest coraz bliżej. Gra ma pojawić się na rynku już w kwietniu tego roku, a jej potencjał dostrzega nie tylko producent, czyli firma Kunos Simulazioni, ale również twórca udanego DiRT Rally (PS4).

Paul Coleman z firmy Codemasters rozmawiał na temat gier wyścigowych z redakcją videogamer. Przyznaje On, że jest pod wrażeniem jakości tego tytułu i tak jak nowy DiRT, koncentruje się na symulacyjnym podejściu do zabawy.

''Jedyne co mogę powiedzieć o premierach takich gier, jak Assetto Corsa i Project CARS to to, że wypełniły lukę, którą mogłaby w pełni wypełnić nowa odsłona naszej serii wyścigowej TOCA, nawet we wczesnym dostępie. Myślę więc, że Assetto Corsa wie, co chce osiągnąć i wbija się pomiędzy Gran Turismo oraz Forzę Motorsport będąc jednocześnie sygnałem do przebudzenia się dla obu marek.''

Ciekawy jest kontekst marki TOCA w wypowiedzi Colemana, która faktycznie w swoich czasach była bardzo udaną serią gier wyścigowych, szczególnie odsłony Race Driver. Możliwe, że Codemasters przy okazji premiery DiRT Rally (PS4) chce zbadać rynek i zapotrzebowanie na gry z zacięciem symulacyjnym, aby zastanowić się nad swoimi kolejnymi projektami.

Wracając do Assetto Corsa (PS4), to tytuł na PlayStation 4 pojawi się już z dniem 22 kwietnia.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/assetto_corsa/news/assetto_corsa_could_be_a_wake-up_call_to_forza_and_gran_turismo_says_dirt_rally_lead.html

Tagi: Assetto Corsa codemasters dirt rally Kunos Simulazioni playstation 4