Daniel Stroński Daniel Stroński 03.02.2016 17:15
Kojima i Del Toro spotkają się, by opowiedzieć o inspiracjach do swojej twórczości
497V

Kojima i Del Toro spotkają się, by opowiedzieć o inspiracjach do swojej twórczości

Wielu graczy wciąż nie może wybaczyć Konami anulowania projektu Silent Hills (PS4), przy którym siły połączyć mieli Hideo Kojima i Guillermo Del Toro. Usunięto nawet rewelacyjne demo P.T (PS4). Skąd wziął się na nie pomysł? Twórca gier i reżyser opowiedzą niebawem o swoich inspiracjach.

Na początku roku dowiedzieliśmy się, że  Hideo Kojima będzie 21. osobą, która trafi do prestiżowego Hall of Fame amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk Interaktywnych, a wydarzenie to odbędzie się 16 lutego podczas D.I.C.E. Summit w Las Vegas.

Dziś zapowiedziano, że Kojima dołączy tam do reżysera Guillermo Del Toro, z którym tworzył skasowaną w ubiegłym roku grę Silent Hills (PS4), i razem wezmą udział w panelu, gdzie opowiedzą o swoich inspiracjach i wszystkim innym, co wpływa na ich twórczość.

Przypominamy, że od czasu skasowania przez Konami projektu Silent Hills (PS4), Del Toro na zawsze porzucił pomysł tworzenia gier, zaś Kojima odszedł od wydawcy, związał się z Sony i niedawno powrócił z wycieczki z Markiem Cernym.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2016/02/03/kojima-del-toro-to-talk-about-their-inspirations-at-dice.aspx?utm_content=buffer7b90d&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

Tagi: DICE guillermo del toro Hideo Kojima p.t Silent Hills