Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 02.02.2016 21:00
Sukces PlayStation VR pozwoli rozwinąc skrzydła wirtualnej rzeczywistości
524V

Sukces PlayStation VR pozwoli rozwinąc skrzydła wirtualnej rzeczywistości

Oculus Rift, HTC Vive, a także VR First Cryteka to bardzo silna konkurencja, jednak niektórzy wierzą, że to właśnie PlayStation VR jest kluczem do spopularyzowania tej technologii.

Twórca Battlezone (PS4), Jason Kingsley wypowiedział się na bardzo popularny ostatnio temat, dzieląc się swoimi przemyśleniami o wirtualnej rzeczywistości. Uważa on, że Sony zrobiło świetny ruch tworząc własną platformę VR, która połączona będzie z najlepiej sprzedającą się konsolą tej generacji na świecie.

Sądzę, że sukces PlayStation VR może odegrać ważną rolę w spopularyzowaniu wirtualnej rzeczywistości. Fakt, że tak ogromna liczba osób posiada PlayStation 4 jest bardzo ważny dla deweloperów. Przeszkadza niestety mit, który mówi, że nie ma "prawdziwych" gier dla tej technologii. Te gry istnieją, teraz tylko trzeba dać je graczom. 

Co prawda zwycięstwo PlayStation 4 w tej generacji konsol z pewnością nie zaszkodzi sprzedaży PlayStation VR, jednak nie oszukujmy się, głównym czynnikiem decydującym o sukcesie tego sprzętu będzie wsparcie dla produkcji AAA i cena samej "zabawki".

Gry takie jak Battlezone (PS4) czy nawet świetnie zapowiadające się RIGS Mechanized Combat League (PS4) to porządne tytuły startowe, jednak jeżeli Sony nie chce, żeby VR podzieliło los Vity, to musi wytoczyć znacznie cięższe działa. 

Źródło: http://gamingbolt.com/success-of-playstation-vr-will-play-crucial-part-in-making-vr-a-mainstream-success

Tagi: Battlezone playstation 4 playstation vr