Patryk Jankowski Patryk Jankowski 02.02.2016 12:06
Kolejna legenda odtworzona w Unreal Engine 4, tym razem kultowe Spyro the Dragon
1075V

Kolejna legenda odtworzona w Unreal Engine 4, tym razem kultowe Spyro the Dragon

Spyro the Dragon (PS One) to kultowa marka stworzona jeszcze w czasach pierwszego PlayStation przez utalentowane studio Insomniac Games. Tytuł rozkochał w sobie miliony graczy, ale nie wytrzymał próby czasu i dziś próżno szukać godnych kontynuacji. Fani postanowili odtworzyć ten czarujący świat w oparciu o Unreal Engine 4.

W Sieci pojawił się kolejny materiał wideo dotyczący silnika graficznego Unreal Engine 4, który został wykorzystany do stworzenia amatorskiej wersji gry Spyro the Dragon (PS One).

Użytkownik YouTube o pseudonimie ''Jamie Shilvock'' opublikował na swoim kanale kompletnie odtworzony, pierwszy etap z oryginalnej gry Insomniac Games. Sam pamiętam, że w okresie debiutu pierwszych przygód smoka gra robiła duże wrażenie, a teraz, przy użyciu nowoczesnej technologii udało się uchwycić chociaż cząstkę tamtego czarującego klimatu. 

Jeżeli tylko lubicie tego typu projekty, to polecamy również sprawdzić ostatnio publikowany etap z gry Crash Bandicoot 3: Warped (PS One) odtworzony na silniku Epic Games.

Oryginalne Spyro the Dragon (PS One) pojawiło się na rynku w roku 1998 i zostało z miejsca uznane, jako jedna z najlepszych gier tego typu na PlayStation. Później, w roku 1999, otrzymaliśmy od Insomniac Games rozwinięcie tej formuły w postaci Spyro 2: Gateway to Glimmer, które również zebrało wysokie oceny. W późniejszym okresie seria nieco straciła na znaczeniu, ale nadal w oczach fanów PlayStation jest jedną z klasycznych.

 

Źródło: http://twinfinite.net/2016/02/some-genius-recreated-spyro-the-dragon-in-unreal-engine-4/

Tagi: Insomniac Games playstation 4 spyro the dragon unreal engine 4